22.3 C
Antalya
Cumartesi, Haziran 19, 2021

English EN German DE Russian RU Turkish TR

2021 SPA BEKLENTİLERİ

Özgür Bey ile GM Dergi GM Mola sayfalarında danışman olarak birlikte güzellik ve Spa sektöründeki yeni projeleri ve yatırımları tanıtmaya devam edeceğiz. Kendisine katkılarından dolayı teşekkür ederiz.

 

Zor bir yılı geride bıraktık. Pandemi  dönemi tüm piyasalarda ağır hasarlar  verdi. Turizm sektörü en çok etkilenen  sektörlerin başında geldiği her  kesim tarafından bilinmekte. Turizm  sektörü altında ki tüm birimler maddi  manevi bu hasardan nasibini aldı. SPA  Sektörü verdiği hizmetlerin, misafir  ile birebir iletişimli olması sebebi ile  ilk kapanan son açılan alanlar olarak  göze çarptı. 2020 yaz döneminin son  aylarında ki kısmi açılma ile beraber  sektör yaralarını tedavi etmeye başladı.  Bu dönemde ki pozitif ilgi 2021  beklentilerinin daha yüksek seviyelere  çıkmasını sağladı. 2021 yılı, tatil özleminin yoğun bir şekilde  geri döndüğü bir yıl olarak gözükmekte. Aşı  çalışmalarının hızlanması ve turizm çalışanlarına  öncelik verilmesi sektörün beklentilerini pozitif  anlamda etkilediği bir gerçek. Tüm bu öngörüler  ışığında SPA sektörü kendi içerisinde 2021  yaz sezonuna ciddi bir hazırlık döneminin son  aşamasını yaşamakta. Tüm beklentiler 2019  yılına eşdeğer bütçeleri gerçekleştirmek adına  organize edilmekte. Özellikle Rusça konuşan  ülkelerden gelen taleplerin SPA sektörünün  iştahını kabarttığı görülmekte.  Avrupa pazarında ki belirsizlikler bazı bölgelerdeki SPA departmanlarının temkinli olmasına rağmen Haziran ayında Avrupa’dan gelecek talep beklentileri sektör çalışanlarına umut olmakta.2021 yılının tüm dünya da insanların sağlıklarına daha önem verdikleri bir yıl olacağı kesin. Buna bağlı olarak SPA birimlerinin önemli hijyen alanları olması, insan sağlığına destekleyici hizmetler sunması sebebi ile 2021 yılında en çok talep gören sektör olacağı düşüncesindeyim.

COVID-19 TÜRKİYE GENEL DURUMU

Türkiye
5,224,224
İyileşen Hasta Sayısı
Updated on 18 June 2021 22:10
Türkiye
86,433
Pozitif Hasta Sayısı
Updated on 18 June 2021 22:10
Türkiye
49,071
Vefat Eden Hasta Sayısı
Updated on 18 June 2021 22:10

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

GM TURİZM VE YÖNETİM DERGİSİhttps://gmdergi.com/online/
13 yıldır basılı olarak yayın hayatına başarı ile devam eden ve POYD’un (Profesyonel Otel Yöneticileri Derneği) resmi yayını olan GM Turizm & Yönetim Dergisi’nin online haber portalına hoş geldiniz! www.gmdergi.com’da turizmin en önemli ve güncel haberlerini günlük olarak sizlerle paylaşmaktayız. Ayrıca basılı yayınımızda yer alan önemli konuları ve çok özel röportajları online portalımız aracılığı ile okuyucularımıza sunmaktayız. Online portalımız üzerinde bulunan e- dergi okuma linki ile basılı dergimize ulaşabilir, dilerseniz akıllı telefonlarınıza app uygulaması olarak gmdergi yazarak indirip dergimizi okuyabilirsiniz. Türkiye’nin ilk ve tek Turizm ve Yönetim Dergisi GM (General Management)’ın geçmişi, online portalımız öncesinde 12 yılla dayanmaktadır. Yayın hayatına 2004 yılında başlayan GM, günümüze kadar varlığını sürdürmektedir. GM Turizm ve Yönetim Dergisi, turizm sektörü başta olmak üzere tüm sektörlerin yöneticilerine, değişen yönetim trendleri hakkında bilgi sağlamak, yenilikleri, değişiklikleri ve ihtiyaç duyulan çözüm önerilerini turizm yöneticileriyle paylaşmak amacıyla, aylık olarak yayınlanmaktadır. GM Turizm ve Yönetim Dergisi, tümüyle turizm endüstrisi ve turizm profesyonellerinin ilgi alanındaki konular ile sektöre ilişkin araştırma ve incelemelerden oluşmakta, sektörel trendlerle ilgili analizlere yer vermektedir. İçeriği ve yayın hedef tur operatörü, yatırımcı, işletmeci, yönetici, danışman, lojistik hizmet verenlere yönelik olarak hazırlanmaktadır. GM, yayın içeriği itibariyle, turizm sektörü ile sektörle ilişkili endüstri ve diğer kesimleri buluşturan bir BİLGİ platformu niteliğindedir. Derginin her sayısında araştırma, inceleme ve dosya konuları ile bölgelerden, Türkiye’den ve dünyadan haberlerin yanı sıra sektörün her kesiminden haberlere ve en son istatistiklere yer verilmektedir. GM, Türkiye turizm bölgelerinin genelindeki tüm üst düzey turizm tesislerinin, şirketlerinin ilgili yöneticilerine, işletmecilerine, yatırımı devam eden otellerin proje sorumlularına, turizmle ilgili kamu kurum ve kuruluşlarına dağıtılmakta olup Profesyonel Otel Yöneticileri Derneği (POYD)’nin resmi yayınıdır. Keyifli okumalar…

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

GM MOLA

BİZİ TAKİP EDİN

22,065BeğenenlerBeğen
2,814TakipçilerTakip Et
17,800AbonelerAbone

SON HABERLER