27.3 C
Antalya
Cumartesi, Eylül 25, 2021

English EN German DE Russian RU Turkish TR

Antalya Hepı̇mı̇zı̇n Ve Bı̇r Başarı Olacaksa Bu Hepı̇mı̇zı̇n Katkısı İle Olacak

 

Çeviri ve tercüme konusunda 6 yıldır turizme hizmet veren Çağan Yazar ile sektörü ve projelerini konuştuk. Aynı zamanda lisanslı futbol menajeri olan Yazar, 4 yıldır AKTOB’un dil sponsoru olduklarını bildirdi.

 

Çağan Yazar- Yazar Tercüme Kurucusu

Bize kendinizden bahseder misiniz?

Artvin – Şavşat doğumlu, Evli ve 1 çocuk babasıyım. Doktora öğrenimim devam etmektedir. Kariyerime öğretmenlik (İngilizce Öğretmenliği 2003-2005) ve Akademisyenlikle (İngiliz Edebiyatı – İngilizce Okutmanlığı 2003-2015) başladım. Ardından Tercüme – Çeviri sektörüne yeni bir soluk getirmek amacıyla Yazar Tercüme Firmasını kurdum. 2015 yılından beri Antalya’dan Türkiye ve Dünyanın birçok yerine hizmet veriyoruz. Ayrıca 2019’dan beri de TFF lisanslı Futbol Menajeriyim. Futbol endüstrisi bizim gelecek yatırımlarımız arasında.

Firmanızın hikâyesini anlatır mısınız?

Türkiye’de Van, Muğla ve Antalya illerinde Akademisyen olarak çalıştıktan sonra, artık akademisyenlikten mutlu olmadığımı fark ettim ve radikal bir kararla yine yapmaktan çok hoşlandığım Tercüme–Çeviri işine 2015 yılında şirket kurarak adım attım.

İlk müşterimiz Expo 2016 Antalya oldu. Bir buçuk yıl boyunca çok şey öğrendik ve kendimizi geliştirdik. Çeviri–Tercüme alanında ISO-9001 kalite yönetim sistemi sertifikası aldık. Bir süre sonra Noter işlemlerinden daha ziyade kurumsal işlerle kendimizi geliştirdik ve daha çok Şirketlere yönelik Çeviri–Tercüme hizmetlerine odaklandık. Sonrasına Organizasyon firmaları, Oteller ve Büyük Şirketlerin Konferans, Toplantı, Seminer gibi etkinliklerinde Konferans Tercüme (simultane tercüme) hizmeti vermeye başladık. Böylece AKTOB ile tanıştık. 4 yıldan beri AKTOB’un dil sponsoruyuz. Kendilerine dil ile ilgili işlerinde yardımcı oluyoruz. Onlar gibi birçok kurum ve kuruluşa da destek veriyoruz, çünkü Antalya hepimizin ve bir başarı olacaksa bu hepimizin katkısı ile olacak. Futboldaki çevremizin artması dolayısıyla, hali hazırda Lisanslı Futbol Menajeri olarak futbol endüstrisine de hizmet veriyoruz.

Merak, öğrenme arzusu ve bu işten aldığı keyif hiç bitmeyen iş arkadaşlarıyla çalışmayı tercih ediyoruz. Çünkü biz işimize böyle bakıyoruz. Ayrıca yeterli donanıma sahip olduğunu düşündüğümüz alan uzmanlarına Ardıl Tercüme, Simultane Tercüme ve Çeviri eğitimi de veriyoruz. Onları yetiştiriyor, tecrübe kazandırıyor ve bölgeye katma değer katıyoruz.

Turizm sektörüne verdiğiniz hizmetler nelerdir?

Turizm sektöründe öncelikle konferans tercüme hizmeti sunuyoruz. Bununla birlikte yine toplantı ve seminerler için Ardıl Tercüme ve Fısıltı Tercüme hizmeti veriyoruz.  İnternet sitesi, duyurular, yazışmalar, mönüler gibi yazılı işlerde de çeviri hizmeti veriyoruz.

Bu hizmetleri, akademik geçmişimizle belirli standartlarla veriyoruz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

GM TURİZM VE YÖNETİM DERGİSİhttps://gmdergi.com/online/
13 yıldır basılı olarak yayın hayatına başarı ile devam eden ve POYD’un (Profesyonel Otel Yöneticileri Derneği) resmi yayını olan GM Turizm & Yönetim Dergisi’nin online haber portalına hoş geldiniz! www.gmdergi.com’da turizmin en önemli ve güncel haberlerini günlük olarak sizlerle paylaşmaktayız. Ayrıca basılı yayınımızda yer alan önemli konuları ve çok özel röportajları online portalımız aracılığı ile okuyucularımıza sunmaktayız. Online portalımız üzerinde bulunan e- dergi okuma linki ile basılı dergimize ulaşabilir, dilerseniz akıllı telefonlarınıza app uygulaması olarak gmdergi yazarak indirip dergimizi okuyabilirsiniz. Türkiye’nin ilk ve tek Turizm ve Yönetim Dergisi GM (General Management)’ın geçmişi, online portalımız öncesinde 12 yılla dayanmaktadır. Yayın hayatına 2004 yılında başlayan GM, günümüze kadar varlığını sürdürmektedir. GM Turizm ve Yönetim Dergisi, turizm sektörü başta olmak üzere tüm sektörlerin yöneticilerine, değişen yönetim trendleri hakkında bilgi sağlamak, yenilikleri, değişiklikleri ve ihtiyaç duyulan çözüm önerilerini turizm yöneticileriyle paylaşmak amacıyla, aylık olarak yayınlanmaktadır. GM Turizm ve Yönetim Dergisi, tümüyle turizm endüstrisi ve turizm profesyonellerinin ilgi alanındaki konular ile sektöre ilişkin araştırma ve incelemelerden oluşmakta, sektörel trendlerle ilgili analizlere yer vermektedir. İçeriği ve yayın hedef tur operatörü, yatırımcı, işletmeci, yönetici, danışman, lojistik hizmet verenlere yönelik olarak hazırlanmaktadır. GM, yayın içeriği itibariyle, turizm sektörü ile sektörle ilişkili endüstri ve diğer kesimleri buluşturan bir BİLGİ platformu niteliğindedir. Derginin her sayısında araştırma, inceleme ve dosya konuları ile bölgelerden, Türkiye’den ve dünyadan haberlerin yanı sıra sektörün her kesiminden haberlere ve en son istatistiklere yer verilmektedir. GM, Türkiye turizm bölgelerinin genelindeki tüm üst düzey turizm tesislerinin, şirketlerinin ilgili yöneticilerine, işletmecilerine, yatırımı devam eden otellerin proje sorumlularına, turizmle ilgili kamu kurum ve kuruluşlarına dağıtılmakta olup Profesyonel Otel Yöneticileri Derneği (POYD)’nin resmi yayınıdır. Keyifli okumalar…

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

GM MOLA

BİZİ TAKİP EDİN

17,610BeğenenlerBeğen
17,900TakipçilerTakip Et
97AbonelerAbone

SON HABERLER