27.3 C
Antalya
Cumartesi, Eylül 25, 2021

English EN German DE Russian RU Turkish TR

ARIA RESORT & SPA HOTEL 23 NİSAN’DA KAPILARINI AÇTI

ARIA RESORT & SPA HOTEL 23 NİSAN ‘DA KAPILARINI AÇTI

 Aria Resort & Spa Hote Kurucusu Lidya Haliloğlu kariyer hayatına  adım atma hikayesini ve turizme yeni kazandıracakları ARIA RESORT & SPA HOTEL hakkında bilgiler aktardı.

Kendinizden bahseder misiniz?

Ben Lidya Haliloğlu. İstanbul doğumluyum. 1988 yılında  ailem ile birlikte Alanya’ya yerleşip kurduğumuz LİDYA KUYUMCULUK ile ticaret hayatına atıldım.  2000 senesine kadar, 3 şube ile sektöre hizmet ettim.  2000 yılında Acente sahibi Yılmaz Haliloğlu ile hayatımı  birleştirdim. 19 ve 15 yaşlarında 2 çocuk sahibiyim.

Yeni yatırımlarınızı ve projelerinizi bizimle paylaşır  mısınız?

Kuyumculuk sektöründeki orantısız ve kalitesiz  büyüme bizi 2003 yılında inşaat ve yatırım danışmanlığı  sektörüne yönlendirdi ve Alara İnşaat şirketini kurduk,  kuruluşundan bugüne birçok projeye imza atıp, sayısız  yurtdışı danışmanlıkları yapıp ailemizi genişlettik.  Bunların akabinde daha fazla aktif olabileceğim bir  sektör aramaya başladım. Tüm birikimimi kullanarak  hem kendimi geliştirip hem de rehber olabileceğim bir  sektör bağlamında turizm sektörüne giriş yaptım. Aslında   otelcilik fikri 2009 yılında Hollandalı ortaklarımıza ait olan  Winterberg Resort ile girdi hayatıma. Yaz aylarını orada  geçirdikçe bu işte kendimi iyi hissedeceğim duygusu  yerleşti içime.

Asıl amaç, yıllar önce Datça Kızlan’da edindiğimiz  arsa üzerine küçük çapta ama elit bir tesis kurmaktı.  Amacımız; hem organik tarım ile uğraşıp, markamızı  yaratıp hem de kurduğumuz tesiste misafirlerimiz ile  güzel bir aile olabilmekti. Bu düşünceler ile ilerlerken  2019 yılında Aria Resort çıktı karşımıza. Covid sürecinde  ivedilikle Aria Resort & SPA HOTEL’ ni hayata geçirme  kararı aldık. Tesis, 23 Nisan 2021 tarihinde açılacak. Dünyamız ve ülkemiz covid süreci ile sınanırken  Aria’mız hem bizlere hem takım arkadaşlarıma nefes  ve ümit oldu gelecek adına. Yıllarını bu sektöre adamış  meslektaşlarımın içinde bana da kendi markamı tanıtma  fırsatı verdiğiniz için teşekkür ederim. Projelerimiz ile ilgili  ayrıntıları sizlerle Lastminute Fair Fuarı’nda paylaştık.

2021 sezonunda ve gelecekte yeni projelerle buluşmak  dileğiyle…

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

GM TURİZM VE YÖNETİM DERGİSİhttps://gmdergi.com/online/
13 yıldır basılı olarak yayın hayatına başarı ile devam eden ve POYD’un (Profesyonel Otel Yöneticileri Derneği) resmi yayını olan GM Turizm & Yönetim Dergisi’nin online haber portalına hoş geldiniz! www.gmdergi.com’da turizmin en önemli ve güncel haberlerini günlük olarak sizlerle paylaşmaktayız. Ayrıca basılı yayınımızda yer alan önemli konuları ve çok özel röportajları online portalımız aracılığı ile okuyucularımıza sunmaktayız. Online portalımız üzerinde bulunan e- dergi okuma linki ile basılı dergimize ulaşabilir, dilerseniz akıllı telefonlarınıza app uygulaması olarak gmdergi yazarak indirip dergimizi okuyabilirsiniz. Türkiye’nin ilk ve tek Turizm ve Yönetim Dergisi GM (General Management)’ın geçmişi, online portalımız öncesinde 12 yılla dayanmaktadır. Yayın hayatına 2004 yılında başlayan GM, günümüze kadar varlığını sürdürmektedir. GM Turizm ve Yönetim Dergisi, turizm sektörü başta olmak üzere tüm sektörlerin yöneticilerine, değişen yönetim trendleri hakkında bilgi sağlamak, yenilikleri, değişiklikleri ve ihtiyaç duyulan çözüm önerilerini turizm yöneticileriyle paylaşmak amacıyla, aylık olarak yayınlanmaktadır. GM Turizm ve Yönetim Dergisi, tümüyle turizm endüstrisi ve turizm profesyonellerinin ilgi alanındaki konular ile sektöre ilişkin araştırma ve incelemelerden oluşmakta, sektörel trendlerle ilgili analizlere yer vermektedir. İçeriği ve yayın hedef tur operatörü, yatırımcı, işletmeci, yönetici, danışman, lojistik hizmet verenlere yönelik olarak hazırlanmaktadır. GM, yayın içeriği itibariyle, turizm sektörü ile sektörle ilişkili endüstri ve diğer kesimleri buluşturan bir BİLGİ platformu niteliğindedir. Derginin her sayısında araştırma, inceleme ve dosya konuları ile bölgelerden, Türkiye’den ve dünyadan haberlerin yanı sıra sektörün her kesiminden haberlere ve en son istatistiklere yer verilmektedir. GM, Türkiye turizm bölgelerinin genelindeki tüm üst düzey turizm tesislerinin, şirketlerinin ilgili yöneticilerine, işletmecilerine, yatırımı devam eden otellerin proje sorumlularına, turizmle ilgili kamu kurum ve kuruluşlarına dağıtılmakta olup Profesyonel Otel Yöneticileri Derneği (POYD)’nin resmi yayınıdır. Keyifli okumalar…

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

GM MOLA

BİZİ TAKİP EDİN

17,610BeğenenlerBeğen
17,900TakipçilerTakip Et
97AbonelerAbone

SON HABERLER