24.3 C
Antalya
Cuma, Haziran 18, 2021

English EN German DE Russian RU Turkish TR

BAHTİYAR AYDIN: ÜLKEMİZİN TARİHİNE SAHİP ÇIKIYORUZ

7 yıllık sabrın sonu ve büyük proje  Ruin Adalia’yı Bahtiyar Aydın’dan dinledik.   Bahtiyar Aydın; bu proje ülkeye ve tarihe sahip çıkma üzerine.” dedi.

 

Kısaca sizi tanıyabilir miyiz?

51 yaşındayım 17 yaşımdan beri turizmin  içerisindeyim. İlk turizm kariyerime Divan  Grubu’na bağlı Talya Oteli’nde başladım. Şimdi ise Suna-İnan Kıraç’ın Otel projesinde turizm hayatıma devam etmekteyim. Bir hayvan severim. Sokaktan sahiplendiğim iki adet köpeğim var.

Ruin Adalia’ nın hikayesini sizden  dinleyebilir miyiz?

Ruin Adalia projesi 2003 yılında başlayıp 2019  yılında sona erdi. Ruin, kazı yeri ören anlamına  geliyor.  Adalia’ da bildiğiniz üzere Antalya’nın en  eski ismi. Ören yerinin üstündeki Antalya gibi bir  anlamı çıkıyor aslında. Burası, ülkesine aşık bir  ailenin projesi 2003 yılında Sayın Suna Kıraç ile  başlıyor ve İnan Bey ile devam ediyor. Otelde beş  tane Osmanlı konağı bulunuyor. Konakların altında  da müzemiz var. Uzun yıllar devam eden Milat’tan  önce 130 yılında Bergama Kralı ile başlayan  devamında Roma, Bizans, Selçuklu, Osmanlı ve  Türkiye olarak beş farklı medeniyetin kalıntıları bu  müzede sergileniyor. Otel yapım aşamasında iken kalıntılar ortaya çıkınca Müze ve Kültür Varlıkları’nı  Koruma Vakfı devreye giriyor.

ANTALYA’YA VE ÜLKE TANITIMINA BÜYÜK KATKI

İnan Bey’in 17 yıllık sabrının sonunda ise  Ruin Adalia kapılarını hizmete açabiliyor. 26 odası bulunan otelimizin kar amacından ziyade  ülkemize ve Antalya’ya tanıtım amaçlı bir katkısı  bulunmaktadır. Bu misyon bize gurur veriyor. AKMED, adı altında yan tarafımızda şuan  Suna-İnan Kıraç Müzemiz bulunmakta. İnan Kıraç  Bey bu müzeyi Koç Üniversitesi’ne bağladı. Orada  da 28 bin üzerinde tarihi kitap bulunuyor. Yabancı  Akademisyenler gelip altı aylık araştırmalar yapıp  bunu uluslararası arkeoloji dergilerinde yazıya  dönüştürüyorlar. Bu çalışma bile hem ülkemiz  hem de akademik olarak Sayın İnan Kıraç Bey’in  memleket sevgisinin Kaleiçi Antalya da hayat  bulmuş birçok projelerinden bir tanesi.

“ÜLKEM VARSA BEN VARIM” VEHBİ KOÇ

Dolayısıyla net olan Ruin Adalia Otel yatırımı ülkeye  ve tarihe sahip çıkma ve tanıtma üzerinedir. Bu  projeye bir 5 yıldızlı otel yatırımından daha fazla  para ve zaman harcandı. Bunun dışında İnan Bey’in Eğitim ve Kültür alanında  da bir çok hatırı sayılır yatırımları bulunmaktadır. Özetle;  Sayın Vehbi Koç’un bir sözü ile sözlerime  son vermek istiyorum.  “Ülkem varsa, Ben Varım”  mantığıyla bir İnan Kıraç çalışanı olarak gurur duyuyorum.  İnan Kıraç imzası ile Şehrimize ve bu yatırımlara sahip çıkıyoruz.

 

COVID-19 TÜRKİYE GENEL DURUMU

Türkiye
5,224,224
İyileşen Hasta Sayısı
Updated on 18 June 2021 20:10
Türkiye
86,433
Pozitif Hasta Sayısı
Updated on 18 June 2021 20:10
Türkiye
49,071
Vefat Eden Hasta Sayısı
Updated on 18 June 2021 20:10

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

GM TURİZM VE YÖNETİM DERGİSİhttps://gmdergi.com/online/
13 yıldır basılı olarak yayın hayatına başarı ile devam eden ve POYD’un (Profesyonel Otel Yöneticileri Derneği) resmi yayını olan GM Turizm & Yönetim Dergisi’nin online haber portalına hoş geldiniz! www.gmdergi.com’da turizmin en önemli ve güncel haberlerini günlük olarak sizlerle paylaşmaktayız. Ayrıca basılı yayınımızda yer alan önemli konuları ve çok özel röportajları online portalımız aracılığı ile okuyucularımıza sunmaktayız. Online portalımız üzerinde bulunan e- dergi okuma linki ile basılı dergimize ulaşabilir, dilerseniz akıllı telefonlarınıza app uygulaması olarak gmdergi yazarak indirip dergimizi okuyabilirsiniz. Türkiye’nin ilk ve tek Turizm ve Yönetim Dergisi GM (General Management)’ın geçmişi, online portalımız öncesinde 12 yılla dayanmaktadır. Yayın hayatına 2004 yılında başlayan GM, günümüze kadar varlığını sürdürmektedir. GM Turizm ve Yönetim Dergisi, turizm sektörü başta olmak üzere tüm sektörlerin yöneticilerine, değişen yönetim trendleri hakkında bilgi sağlamak, yenilikleri, değişiklikleri ve ihtiyaç duyulan çözüm önerilerini turizm yöneticileriyle paylaşmak amacıyla, aylık olarak yayınlanmaktadır. GM Turizm ve Yönetim Dergisi, tümüyle turizm endüstrisi ve turizm profesyonellerinin ilgi alanındaki konular ile sektöre ilişkin araştırma ve incelemelerden oluşmakta, sektörel trendlerle ilgili analizlere yer vermektedir. İçeriği ve yayın hedef tur operatörü, yatırımcı, işletmeci, yönetici, danışman, lojistik hizmet verenlere yönelik olarak hazırlanmaktadır. GM, yayın içeriği itibariyle, turizm sektörü ile sektörle ilişkili endüstri ve diğer kesimleri buluşturan bir BİLGİ platformu niteliğindedir. Derginin her sayısında araştırma, inceleme ve dosya konuları ile bölgelerden, Türkiye’den ve dünyadan haberlerin yanı sıra sektörün her kesiminden haberlere ve en son istatistiklere yer verilmektedir. GM, Türkiye turizm bölgelerinin genelindeki tüm üst düzey turizm tesislerinin, şirketlerinin ilgili yöneticilerine, işletmecilerine, yatırımı devam eden otellerin proje sorumlularına, turizmle ilgili kamu kurum ve kuruluşlarına dağıtılmakta olup Profesyonel Otel Yöneticileri Derneği (POYD)’nin resmi yayınıdır. Keyifli okumalar…

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

GM MOLA

BİZİ TAKİP EDİN

22,065BeğenenlerBeğen
2,813TakipçilerTakip Et
17,800AbonelerAbone

SON HABERLER