24.3 C
Antalya
Cuma, Mayıs 20, 2022

English EN German DE Russian RU Turkish TR

Deniz Buklet Otomasyon Sistemi ile Fark Yaratıyor

Deniz Buklet Yönetim Kurulu Başkanı Deniz Danışman ve Deniz Buklet Şirket Müdürü Mert Arpaç ile keyifli bir sohbet gerçekleştirdik. .Deniz Buklet hakkında ve sektör hakkında değerlendirmelerde bulundular. 

Sayın Danışman, kendinizden bahseder misiniz?

 1976 Yılı Antalya doğumluyum . Orta lise ve üniversite öğrenimimi Antalya’da gerçekleştirdikten sonra İstanbul ve Antalya’da firmalarda muhasebe ,yöneticilik ve pazarlama departmanlarında görev aldım. 

Buklet sektörüne girişinizi ve şirketinizden bahseder misiniz?

2007 yılında Deniz Buklet’i kurarak imalat sektörüne adım attım. Firmamızda sunduğumuz ‘Buklet ‘ürünlerinin %80 lik kısmını üretebilmekteyiz. İmalat yapımızı dört başlıkta anlatabilirim ;

Matbaa Bölümü ; Tüm buklet kutularını , otel içi matbu evrakları ve basılı kağıt , karton ürünlerini üretebilmekteyiz .Ayrıca rulo-uv , dört renk etiket makinamız ile hem buklet hem de gıda ,tarım vb etiketleri özel kesimli olarak üretebiliyoruz. Deneyimli grafik departmanımız ile buklet dışı tüm matbaa ürünlerinde de imalat yapmaktayız..

Dolum Bölümü ; Otomatik makinalarımızda ; Şampuan , Duş Jeli , Saç Kremi , Vücut Losyonu ; dolumu , kapak kapatma , etiketleme aşamalarını el değmeden hızlı şekilde gerçekleştiriyoruz. 

Plastik Bölümü ; Türkiye de pek az firmada bulunan pet şişirme makinamız ile buklet  şişelerini , Plastik Enjeksiyon makinalarımızda ; kapak,askı , çekecek ,tarak vb ürünleri granül halden ürün haline getirerek kendimiz üretmekteyiz.

Sabun Bölümü  ; Jips ya da granül halde aldığımız sabun hammaddesini şekillendirerek , pileli sargı makinamızda paketleyerek imalatını yapmaktayız.

    Kısaca bahsettiğim imalat yapımız komplike olarak düşünülmüş ,  amaç  , ürünlerin ;  tek yerden üretilerek müşterilerimize kısa zamanda sevk edilmesidir.

Buklet sektörünün yaşanan zorluklar nelerdir?

Buklet sektöründe üretilen ürünlerin  kuralları ,izinleri imalat şekilleri netleşti . Biz gerekli kurumların istediği tüm evrakları alarak bu işi belgeli yapmaya çalışıyoruz. Sektörde geçen yıllarda bir çok otel ile  çalıştık .Fakat  üretimin zorluğu ve rakip firmaların çokluğu pazarı çok böldü.Bu kaçınılmaz gerçek . Firma olarak otomasyon yatırımlarımızla fiyat ve süre konusunda önde olmaya çalışıyoruz.

Gelecek planlarınızdan bahseder misiniz?

Öncelikle otomasyon yatırımlarımız ile daha kısa sürede ürün teslimatı planlıyoruz. Özellikle yurt dışı pazarında edindiğimiz yol arkadaşlarımız ile üretimimizin %30’unu ihracata yöneltmek istiyoruz.   

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

GM TURİZM VE YÖNETİM DERGİSİhttps://gmdergi.com/online/
18 yıldır basılı olarak yayın hayatına başarı ile devam eden GM Turizm & Yönetim Dergisi’nin online haber portalına hoş geldiniz! www.gmdergi.com’da turizmin en önemli ve güncel haberlerini günlük olarak sizlerle paylaşmaktayız. Ayrıca basılı yayınımızda yer alan önemli konuları ve çok özel röportajları online portalımız aracılığı ile okuyucularımıza sunmaktayız. Online portalımız üzerinde bulunan e- dergi okuma linki ile basılı dergimize ulaşabilir, dilerseniz akıllı telefonlarınıza app uygulaması olarak gmdergi yazarak indirip dergimizi okuyabilirsiniz. Türkiye’nin ilk ve tek Turizm ve Yönetim Dergisi GM (General Management)’ın geçmişi, online portalımız öncesinde 12 yılla dayanmaktadır. Yayın hayatına 2004 yılında başlayan GM, günümüze kadar varlığını sürdürmektedir. GM Turizm ve Yönetim Dergisi, turizm sektörü başta olmak üzere tüm sektörlerin yöneticilerine, değişen yönetim trendleri hakkında bilgi sağlamak, yenilikleri, değişiklikleri ve ihtiyaç duyulan çözüm önerilerini turizm yöneticileriyle paylaşmak amacıyla, aylık olarak yayınlanmaktadır. GM Turizm ve Yönetim Dergisi, tümüyle turizm endüstrisi ve turizm profesyonellerinin ilgi alanındaki konular ile sektöre ilişkin araştırma ve incelemelerden oluşmakta, sektörel trendlerle ilgili analizlere yer vermektedir. İçeriği ve yayın hedef tur operatörü, yatırımcı, işletmeci, yönetici, danışman, lojistik hizmet verenlere yönelik olarak hazırlanmaktadır. GM, yayın içeriği itibariyle, turizm sektörü ile sektörle ilişkili endüstri ve diğer kesimleri buluşturan bir BİLGİ platformu niteliğindedir. Derginin her sayısında araştırma, inceleme ve dosya konuları ile bölgelerden, Türkiye’den ve dünyadan haberlerin yanı sıra sektörün her kesiminden haberlere ve en son istatistiklere yer verilmektedir. GM, Türkiye turizm bölgelerinin genelindeki tüm üst düzey turizm tesislerinin, şirketlerinin ilgili yöneticilerine, işletmecilerine, yatırımı devam eden otellerin proje sorumlularına, turizmle ilgili kamu kurum ve kuruluşlarına dağıtılmakta olup

GM MOLA

BİZİ TAKİP EDİN

17,572BeğenenlerBeğen
21,687TakipçilerTakip Et
111AbonelerAbone

SON HABERLER