24.3 C
Antalya
Cumartesi, Haziran 19, 2021

English EN German DE Russian RU Turkish TR

GÖZ ARDI ETMEYİN ! BUNLARA DİKKAT EDİN !

GÖZ ARDI ETMEYİN ! BUNLARA DİKKAT EDİN !

Bu ay Medicalpark Hastanesi Dr. Seçil  Özdemir Şahin ile en sık rastlanan  göz hastalıklarına ve tedavilerine dair  her şeyi konuştuk.

 Sizi tanıyabilir miyiz?

Biz üç Hacettepeli Doktor, Antalya Medicalpark  Hastanesi’nde yaklaşık 5 yıldan bu yana birlikte çalışıyoruz. Antalya Lara bölgesinde üstün teknoloji ve  güncel yaklaşım ile hizmet veriyoruz. Bilimsellik ve etik  yaklaşım bizi birleştiren en önemli unsurlar oldu.

 Bir genelleme yapacak olursak en çok hangi  işlemler için başvuru oluyor?

Genellikle yaşlılarda katarakt, sarı nokta ve şeker  hastalığına bağlı problemler; genç ve çocuk hasta  grubunda kırma kusurları dediğimiz görme bozuklukları,  şaşılık ve göz enfeksiyonları için başvurular mevcut.

Son dönemlerde Akıllı lens teknolojisi ile oldukça başarılı  çözümler üretebiliyoruz. Özellikle göz, teknoloji ve  bilginin sürekli güncellenmesi gereken bir branş. Biz de  sürekli bilgilerimizi güncelliyoruz.

Retina hastalıkları da her yaştan insanı etkilemekte.  Retina kanamaları, retina yırtığı, dekolman gibi  hastalıklara lazer tedavileri ve vitrektomi ameliyatı ile  müdahale edebilmekteyiz.

Son zamanlarda göz ile ilgili estetik girişimler oldukça  gündemde, bu konuda siz neler söyleyeceksiniz?

Günümüz insanı her yaşta iyi görmek kadar iyi görünmek  de istiyor. Örneğin; göz kapağı sarkması hem göze  ağırlık yaparak görmeyi bozuyor ve yoruyor, hem de   kişiyi olduğundan yaşlı gösteriyor. Biz de kliniğimizde  kişiye özel ameliyatlı ve ameliyatsız estetik işlemleri  uygulamaktayız. Bu bölgeye yönelik işlemlerin organ  fonksiyonlarını koruyarak uzmanınca yapılmasını  destekliyoruz.

 

COVID-19 TÜRKİYE GENEL DURUMU

Türkiye
5,224,224
İyileşen Hasta Sayısı
Updated on 18 June 2021 21:10
Türkiye
86,433
Pozitif Hasta Sayısı
Updated on 18 June 2021 21:10
Türkiye
49,071
Vefat Eden Hasta Sayısı
Updated on 18 June 2021 21:10

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

GM TURİZM VE YÖNETİM DERGİSİhttps://gmdergi.com/online/
13 yıldır basılı olarak yayın hayatına başarı ile devam eden ve POYD’un (Profesyonel Otel Yöneticileri Derneği) resmi yayını olan GM Turizm & Yönetim Dergisi’nin online haber portalına hoş geldiniz! www.gmdergi.com’da turizmin en önemli ve güncel haberlerini günlük olarak sizlerle paylaşmaktayız. Ayrıca basılı yayınımızda yer alan önemli konuları ve çok özel röportajları online portalımız aracılığı ile okuyucularımıza sunmaktayız. Online portalımız üzerinde bulunan e- dergi okuma linki ile basılı dergimize ulaşabilir, dilerseniz akıllı telefonlarınıza app uygulaması olarak gmdergi yazarak indirip dergimizi okuyabilirsiniz. Türkiye’nin ilk ve tek Turizm ve Yönetim Dergisi GM (General Management)’ın geçmişi, online portalımız öncesinde 12 yılla dayanmaktadır. Yayın hayatına 2004 yılında başlayan GM, günümüze kadar varlığını sürdürmektedir. GM Turizm ve Yönetim Dergisi, turizm sektörü başta olmak üzere tüm sektörlerin yöneticilerine, değişen yönetim trendleri hakkında bilgi sağlamak, yenilikleri, değişiklikleri ve ihtiyaç duyulan çözüm önerilerini turizm yöneticileriyle paylaşmak amacıyla, aylık olarak yayınlanmaktadır. GM Turizm ve Yönetim Dergisi, tümüyle turizm endüstrisi ve turizm profesyonellerinin ilgi alanındaki konular ile sektöre ilişkin araştırma ve incelemelerden oluşmakta, sektörel trendlerle ilgili analizlere yer vermektedir. İçeriği ve yayın hedef tur operatörü, yatırımcı, işletmeci, yönetici, danışman, lojistik hizmet verenlere yönelik olarak hazırlanmaktadır. GM, yayın içeriği itibariyle, turizm sektörü ile sektörle ilişkili endüstri ve diğer kesimleri buluşturan bir BİLGİ platformu niteliğindedir. Derginin her sayısında araştırma, inceleme ve dosya konuları ile bölgelerden, Türkiye’den ve dünyadan haberlerin yanı sıra sektörün her kesiminden haberlere ve en son istatistiklere yer verilmektedir. GM, Türkiye turizm bölgelerinin genelindeki tüm üst düzey turizm tesislerinin, şirketlerinin ilgili yöneticilerine, işletmecilerine, yatırımı devam eden otellerin proje sorumlularına, turizmle ilgili kamu kurum ve kuruluşlarına dağıtılmakta olup Profesyonel Otel Yöneticileri Derneği (POYD)’nin resmi yayınıdır. Keyifli okumalar…

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

GM MOLA

BİZİ TAKİP EDİN

22,065BeğenenlerBeğen
2,813TakipçilerTakip Et
17,800AbonelerAbone

SON HABERLER