24.3 C
Antalya
Cuma, Haziran 18, 2021

English EN German DE Russian RU Turkish TR

SAĞLIK HİZMETİNDE GÜVEN ÖNEMLİ

SAĞLIK HİZMETİNDE GÜVEN ÖNEMLİ

Özel Termessos  Hastanesi Yönetim  Kurulu Başkanı Recep  Salih Tetikcan ile  sağlık sektörü, Özel  Termessos Hastanesi  ve turist sağlığını  değerlendirdik.

Sağlık sektörünün öncesinde Türkmenistan’da projeniz  var. Bunlardan bahseder misiniz?

Ben aslen IT sektöründe uzmanım ve istatistik kökenliyim.  Türkmenistan’a IT(Information Technology) sistemlerini  kurmak için gittim. Telekonferans sistemini kurdum. Şu an  Türkmenistan Sağlık Bakanlığı olarak tüm hastalıkları tek bir  noktadan görüp yönetebiliyorlar. Ayrıca Türkmenistan’da  sağlık merkezleri de kurdum. Şu an da dünyanın en büyük  ikinci çamur banyosu orada bulunuyor.  Bu projeyi de Almanlar ile ortak gerçekleştirdim. Bizim  hazırladığımız çamuru, bir fabrika kurarak ilaç haline  getirdiler. Bu ilacı kadın hastalıklarında ve erkeklerde prostat tedavisinde kullanıyorlar. Aynı zamanda  yurt dışına da ihraç ediyorlar. Diğer projelerimizi  de sıralayacak olursak; sıcak su tedavi merkezleri  oluşturdum. Yaklaşık 5 şifa merkezini ülkeye  kazandırdım. Sağlık merkezleri için bin yataklı  otel inşa ettim. 8 yıl Türkmenistan’da  yaşadıktan sonra ülkeme döndüm.

Sağlık sektörüne nasıl  adım attınız? Özel Termessos  Hastanesi’nin kuruluş hikayesini  sizden dinleyebilir miyiz?

Antalya’da iki buçuk yıl önce 9  ortaklıkla kurulan bir hastanedir. Bir  yatırım düşüncem vardı onlardan  teklif geldi ben de kabul ederek hisse alarak  sağlık sektörüne adım attım. Şu an ki durum  itibariyle ise hastanenin tamamı tarafıma aittir. Şu  an ilçe hastanesiyiz. Amacımız; Tüm Antalya’yı  kapsayıcı bir şekilde hizmetlerimizi geliştirerek  sürdürmek. Turist Sağlığı ve Sağlık Turizmi hakkındaki  hizmetleriniz nedir? Sağlık turizmi ve turist sağlığı bizim için büyük  önem taşıyan konular arasında yer alıyor. Turist  sağlığı özellikle üzerinde titizlikle çalışmalar  gerçekleştirdiğimiz bir konu. Antalya turizmin  başkenti ve biz şehre gelen turistlerin  tatillerinde güvenle tedavi süreçlerinde  yanlarındayız.

Hedefleriniz ve misyonunuz nedir?

Sağlık sürekli kendini yenileyen bir  sektör bu nedenle, teknoloji ve bilginin  sürekli güncellenmesi gerekir. Gereken  ilgi ve ihtiyacı başka türlü karşılamak  mümkün değildir.  Misyonumuz; Etik değerlerden ödün vermeden,  kaliteli ve güvenilir sağlık hizmetini güncel  yaklaşımlar ile hastalarımıza sunmaktır.

COVID-19 TÜRKİYE GENEL DURUMU

Türkiye
5,224,224
İyileşen Hasta Sayısı
Updated on 18 June 2021 20:10
Türkiye
86,433
Pozitif Hasta Sayısı
Updated on 18 June 2021 20:10
Türkiye
49,071
Vefat Eden Hasta Sayısı
Updated on 18 June 2021 20:10

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

GM TURİZM VE YÖNETİM DERGİSİhttps://gmdergi.com/online/
13 yıldır basılı olarak yayın hayatına başarı ile devam eden ve POYD’un (Profesyonel Otel Yöneticileri Derneği) resmi yayını olan GM Turizm & Yönetim Dergisi’nin online haber portalına hoş geldiniz! www.gmdergi.com’da turizmin en önemli ve güncel haberlerini günlük olarak sizlerle paylaşmaktayız. Ayrıca basılı yayınımızda yer alan önemli konuları ve çok özel röportajları online portalımız aracılığı ile okuyucularımıza sunmaktayız. Online portalımız üzerinde bulunan e- dergi okuma linki ile basılı dergimize ulaşabilir, dilerseniz akıllı telefonlarınıza app uygulaması olarak gmdergi yazarak indirip dergimizi okuyabilirsiniz. Türkiye’nin ilk ve tek Turizm ve Yönetim Dergisi GM (General Management)’ın geçmişi, online portalımız öncesinde 12 yılla dayanmaktadır. Yayın hayatına 2004 yılında başlayan GM, günümüze kadar varlığını sürdürmektedir. GM Turizm ve Yönetim Dergisi, turizm sektörü başta olmak üzere tüm sektörlerin yöneticilerine, değişen yönetim trendleri hakkında bilgi sağlamak, yenilikleri, değişiklikleri ve ihtiyaç duyulan çözüm önerilerini turizm yöneticileriyle paylaşmak amacıyla, aylık olarak yayınlanmaktadır. GM Turizm ve Yönetim Dergisi, tümüyle turizm endüstrisi ve turizm profesyonellerinin ilgi alanındaki konular ile sektöre ilişkin araştırma ve incelemelerden oluşmakta, sektörel trendlerle ilgili analizlere yer vermektedir. İçeriği ve yayın hedef tur operatörü, yatırımcı, işletmeci, yönetici, danışman, lojistik hizmet verenlere yönelik olarak hazırlanmaktadır. GM, yayın içeriği itibariyle, turizm sektörü ile sektörle ilişkili endüstri ve diğer kesimleri buluşturan bir BİLGİ platformu niteliğindedir. Derginin her sayısında araştırma, inceleme ve dosya konuları ile bölgelerden, Türkiye’den ve dünyadan haberlerin yanı sıra sektörün her kesiminden haberlere ve en son istatistiklere yer verilmektedir. GM, Türkiye turizm bölgelerinin genelindeki tüm üst düzey turizm tesislerinin, şirketlerinin ilgili yöneticilerine, işletmecilerine, yatırımı devam eden otellerin proje sorumlularına, turizmle ilgili kamu kurum ve kuruluşlarına dağıtılmakta olup Profesyonel Otel Yöneticileri Derneği (POYD)’nin resmi yayınıdır. Keyifli okumalar…

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

GM MOLA

BİZİ TAKİP EDİN

22,065BeğenenlerBeğen
2,813TakipçilerTakip Et
17,800AbonelerAbone

SON HABERLER