24.3 C
Antalya
Cumartesi, Haziran 19, 2021

English EN German DE Russian RU Turkish TR

SANATIN BİRLEŞTİRİCİ GÜCÜ

Antalya Devlet Senfoni Orkestrası Flüt  sanatçısı, Sankyo Flüt Artisti Doç. Lelya  Bayramoğulları’ndan Trio Patara Grubu’nu  dinledik ve Bayramoğulları,“sanatın birleştirici gücü ile ulusal ve uluslararası alanda insanlara ulaşarak konserler vermek en büyük hedefimiz” dedi.

Trio Patara Grubu’nu tanıtır mısınız?

Ülkece ve dünyaca yaşadığımız bu zor süreçte, Antalya’da zamanımızı, emeğimizi ve sevgimizi  ortaya koyarak bir trio oluşturduk. Bizler Trio Patara olarak, Antalya Devlet Senfoni Orkestrası  Flüt sanatçısı, Sankyo Flüt Artisti Doç. Lelya  Bayramoğulları ve Antalya Devlet Opera ve Balesi  solist sanatçısı Soprano Nurdan Küçükekmekçi,  Borusan İstanbul Filarmoni Orkestrası ve Antalya  Devlet Senfoni Orkestrası solo Arp sanatçısı Aslıhan  Güngör. İçinde bulunduğumuz yılın Patara yılı olması  dolayısıyla, ülkemize faydalı sanatsal faaliyetlerde  bulunmak için, konserlerin ve etkinliklerin mecburi kısıtlamaya gidildiği bu dönemde, efsanelere konu  olmuş üç antik dönem ses ve enstrümanları olarak TRİO PATARA ‘mızı kurduk.

Trio Patara eserinin hikayesini anlatır mısınız?

Bildiğiniz üzere 2020 yılı Patara yılı ilan edildi.  Bizlerde bu Kültür yılına bir miras bırakmak, Patara’yı ölümsüz kılmak amacı ile iki Türk bestecimizin  grubumuza ithafen yazdığı Patara temalı eserlerinde  dahil olduğu, TC Kültür ve Turizm Bakanlığı, Güzel Sanatlar Genel Müdürlüğü, ADSO Müdürlüğü  işbirliği ile Lin Records etiketiyle ilk CD çalışmamızı  Patara’ya armağan ettik.

Trio Patara grubu ile ileride gerçekleştirmek istediğiniz proje ve planlarınız nelerdir?

Ulusal ve uluslararası platformlarda CD tanıtımı ve konserlerimizi yapmak, sanatın birleştirici gücü ile insanlara ulaşmak hedeflerimiz.

COVID-19 TÜRKİYE GENEL DURUMU

Türkiye
5,224,224
İyileşen Hasta Sayısı
Updated on 18 June 2021 20:10
Türkiye
86,433
Pozitif Hasta Sayısı
Updated on 18 June 2021 20:10
Türkiye
49,071
Vefat Eden Hasta Sayısı
Updated on 18 June 2021 20:10

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

GM TURİZM VE YÖNETİM DERGİSİhttps://gmdergi.com/online/
13 yıldır basılı olarak yayın hayatına başarı ile devam eden ve POYD’un (Profesyonel Otel Yöneticileri Derneği) resmi yayını olan GM Turizm & Yönetim Dergisi’nin online haber portalına hoş geldiniz! www.gmdergi.com’da turizmin en önemli ve güncel haberlerini günlük olarak sizlerle paylaşmaktayız. Ayrıca basılı yayınımızda yer alan önemli konuları ve çok özel röportajları online portalımız aracılığı ile okuyucularımıza sunmaktayız. Online portalımız üzerinde bulunan e- dergi okuma linki ile basılı dergimize ulaşabilir, dilerseniz akıllı telefonlarınıza app uygulaması olarak gmdergi yazarak indirip dergimizi okuyabilirsiniz. Türkiye’nin ilk ve tek Turizm ve Yönetim Dergisi GM (General Management)’ın geçmişi, online portalımız öncesinde 12 yılla dayanmaktadır. Yayın hayatına 2004 yılında başlayan GM, günümüze kadar varlığını sürdürmektedir. GM Turizm ve Yönetim Dergisi, turizm sektörü başta olmak üzere tüm sektörlerin yöneticilerine, değişen yönetim trendleri hakkında bilgi sağlamak, yenilikleri, değişiklikleri ve ihtiyaç duyulan çözüm önerilerini turizm yöneticileriyle paylaşmak amacıyla, aylık olarak yayınlanmaktadır. GM Turizm ve Yönetim Dergisi, tümüyle turizm endüstrisi ve turizm profesyonellerinin ilgi alanındaki konular ile sektöre ilişkin araştırma ve incelemelerden oluşmakta, sektörel trendlerle ilgili analizlere yer vermektedir. İçeriği ve yayın hedef tur operatörü, yatırımcı, işletmeci, yönetici, danışman, lojistik hizmet verenlere yönelik olarak hazırlanmaktadır. GM, yayın içeriği itibariyle, turizm sektörü ile sektörle ilişkili endüstri ve diğer kesimleri buluşturan bir BİLGİ platformu niteliğindedir. Derginin her sayısında araştırma, inceleme ve dosya konuları ile bölgelerden, Türkiye’den ve dünyadan haberlerin yanı sıra sektörün her kesiminden haberlere ve en son istatistiklere yer verilmektedir. GM, Türkiye turizm bölgelerinin genelindeki tüm üst düzey turizm tesislerinin, şirketlerinin ilgili yöneticilerine, işletmecilerine, yatırımı devam eden otellerin proje sorumlularına, turizmle ilgili kamu kurum ve kuruluşlarına dağıtılmakta olup Profesyonel Otel Yöneticileri Derneği (POYD)’nin resmi yayınıdır. Keyifli okumalar…

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

GM MOLA

BİZİ TAKİP EDİN

22,065BeğenenlerBeğen
2,813TakipçilerTakip Et
17,800AbonelerAbone

SON HABERLER