24.5 C
Antalya
Salı, Temmuz 5, 2022

English EN German DE Russian RU Turkish TR

Tarih ve modernizm Cape Krio’da Buluşuyor

Simin İşleyici – Yönetim Kurulu Üyesi

Cape Krio Datça- Muğla’da bulunan 40 odalı, Kylix isminde a la cart restoranı olan, havuz ve SPA sı olan, sergi salonu ve banket alanları bulunan butik bir oteldir. Otelin ismi de Knidos Yarım Adası’ndan geliyor. Buruna verilen Deveboynu ismi uluslararası haritalarda Cape Krio olarak geçmekte. Otelimizde de tarihi dokunuşlar, Ege ve Akdeniz kesişmesinden gelen bölgesel esintiler ve modernlikle maksimum konforu sağlayacak öğeler bulunuyor. 

Cape Krio bulunduğu bölgede birçok açıdan farklı bir proje. Doğa dostu (yeşil otel), sürdürülebilirlik, yaşam güvenliği ve maksimum konfor konseptleri en önde tutulmuştur. 

Yağmur suyu topluyor ve bahçe sulamada kullanıyoruz. Tüm yeşil alanlarımızda kullandığımız özel yalıtım teknikleri sayesinde minimum sulama ihtiyacı ortaya çıkıyor. Geri dönüşümlü su kullanıyoruz; lavabolardan ve duşlardan gelen suyu tekrar arıtarak klozetlere veriyor artanı yine bahçe sulamada kullanıyoruz. Çatımızda bulunan bazı güneş panelleri sayesinde elektrik üretiyor bazıları sayesinde de suyumuzu ısıtıyoruz. Arazimizdeki kuyudan çıkardığımız suyu reverse ozmos adı verilen teknikle arıtıyor ve içme suyu kalitesindeki suyu tüm otelimizde kullanıyoruz. 

5 katlı ve yamaçta kurulu olmamıza rağmen binamız tümüyle erişilebilir bir bina, eşiksiz her yere ulaşılabiliyor. Biri uluslararası standartlarda engelli asansörü olan, toplamda 5 adet asansörümüz ve ortak alanlarda 3 engelsiz WC bulunmakta. 1 adet tümüyle engelsiz odamız mevcut. Yaşam güvenliğini her zaman önceliğimiz olmuştur. Bünyemizde yangın suyu depomuzda mevcuttur. Otomatik yangın ihbar ve söndürme sistemleri kurulmuştur. 

Tüm odalarımız ferah ve ince detayları düşünülmüş olarak misafirlerimize hazırlandı. Her oda deniz manzaralı ve bir balkona sahip. Bu bizim kişisel bir tercihimiz binanın iki cephesine birden oda yaparak oda sayımızı arttırabilirdik,  ancak hedefimiz bir yaşam tarzı sunmak olduğu için alanları farklı değerlendirdik. 

Uzunca planlandıktan sonra hayata geçirdiğimiz yaz-kış yüzülebilen bir havuzumuz var. Kışın üstünü kapatıyor ve ısıtıyoruz, yazın üstü açık ve deniz ile birleşen sonsuzluk havuzu oluyor. Burada Kylix adlı restoran ve barımız ile imza kokteyller sunuyoruz. SomniSPA adında SPA ve fitnessımız var, üyelik programları oluşturmak ve herkesin keyifle kullanabilmesini planlıyoruz. 

Bir diğer gurumuzda otel bünyesinde bir sanat salonu yarattık. Luvi Sanat Salonu; sergilere, söyleşilere ve benzeri aktivitelere ev sahipliği yapabilir.  Özel kokteyl alanı ve bahçesi bulunmakta.

Tüm bu özellikleri ve daha fazlasıyla hem Datça’da yaşayan hem burayı ziyarete gelen tüm misafirlerimizin keyifli zaman geçirmelerini umarız. 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

GM TURİZM VE YÖNETİM DERGİSİhttps://gmdergi.com/online/
18 yıldır basılı olarak yayın hayatına başarı ile devam eden GM Turizm & Yönetim Dergisi’nin online haber portalına hoş geldiniz! www.gmdergi.com’da turizmin en önemli ve güncel haberlerini günlük olarak sizlerle paylaşmaktayız. Ayrıca basılı yayınımızda yer alan önemli konuları ve çok özel röportajları online portalımız aracılığı ile okuyucularımıza sunmaktayız. Online portalımız üzerinde bulunan e- dergi okuma linki ile basılı dergimize ulaşabilir, dilerseniz akıllı telefonlarınıza app uygulaması olarak gmdergi yazarak indirip dergimizi okuyabilirsiniz. Türkiye’nin ilk ve tek Turizm ve Yönetim Dergisi GM (General Management)’ın geçmişi, online portalımız öncesinde 12 yılla dayanmaktadır. Yayın hayatına 2004 yılında başlayan GM, günümüze kadar varlığını sürdürmektedir. GM Turizm ve Yönetim Dergisi, turizm sektörü başta olmak üzere tüm sektörlerin yöneticilerine, değişen yönetim trendleri hakkında bilgi sağlamak, yenilikleri, değişiklikleri ve ihtiyaç duyulan çözüm önerilerini turizm yöneticileriyle paylaşmak amacıyla, aylık olarak yayınlanmaktadır. GM Turizm ve Yönetim Dergisi, tümüyle turizm endüstrisi ve turizm profesyonellerinin ilgi alanındaki konular ile sektöre ilişkin araştırma ve incelemelerden oluşmakta, sektörel trendlerle ilgili analizlere yer vermektedir. İçeriği ve yayın hedef tur operatörü, yatırımcı, işletmeci, yönetici, danışman, lojistik hizmet verenlere yönelik olarak hazırlanmaktadır. GM, yayın içeriği itibariyle, turizm sektörü ile sektörle ilişkili endüstri ve diğer kesimleri buluşturan bir BİLGİ platformu niteliğindedir. Derginin her sayısında araştırma, inceleme ve dosya konuları ile bölgelerden, Türkiye’den ve dünyadan haberlerin yanı sıra sektörün her kesiminden haberlere ve en son istatistiklere yer verilmektedir. GM, Türkiye turizm bölgelerinin genelindeki tüm üst düzey turizm tesislerinin, şirketlerinin ilgili yöneticilerine, işletmecilerine, yatırımı devam eden otellerin proje sorumlularına, turizmle ilgili kamu kurum ve kuruluşlarına dağıtılmakta olup

GM MOLA

BİZİ TAKİP EDİN

17,572BeğenenlerBeğen
22,166TakipçilerTakip Et
110AbonelerAbone

SON HABERLER