DÜNYA’NIN EN İLGİNÇ OTELLERİ ARASINDA TÜRKİYE’DEN BİR OTEL YER ALDI

Sektörden, slide, TURİZM ARAŞTIRMA HABERLERİ 1 Ağustos, 11:26'de eklendi

CNN International dünyanın en ilginç otellerini açıkladı. Türkiye’den de çoğu kişinin duymadığı çok ilginç bir otel girdi…

Jules’ Undersea Lodge, Florida

İsmini Jules Verne’in ‘Denizler Altında 20 Bin Fersah’ adlı romanından alan Florida’daki Jules’ Undersea Lodge, girişi denizin 6 metre derinliğinde olan ve kalabilmek için dalış belgenizin olması gereken bir otel. 70’li yıllarda bir araştırma merkezi olarak açılan otel, halen dünyadaki sayılı araştırma projelerine ev sahipliği yapıyor. İki odası bulunan otelde, odaları çevreleyen pencerelerden sayısız deniz canlısıyla selamlaşmak mümkün.

Das Park Hotel, Avusturya

Avusturya’nın Linz, Almanya’nın da Bottrop şehirlerinde yer alan Das Park Hotel, sadece küçük bir otel olmasıyla değil tasarımıyla da dikkat çekiyor. 2004 yılında Andreas Straus tarafından açılan oteldeki odalar en fazla iki kişinin kalabileceği boyutlarda ve borular yani odalar yıl içerisinde ülkenin farklı parklarına da taşınabiliyorlar.

Hotel Kakslauttanen, Finlandiya

Kuzey Kutup Dairesi’nin 250 km uzaklığında, Finlandiya’da bulunan Kakslauttanen’de cam tavanlı Eskimo kulübelerinde uzanarak, bir gökyüzü fenomeni olan muhteşem Aurora Borealis karşısında uykuya dalabilirsiniz. Üstelik bu kutup otelinde kulübelerin camları özel bir malzemeyle yapıldığı için kara ve buzlanmaya dayanıklı.

Dog Bark Park Inn, Idaho

Farklı çeşit ve büyüklükteki otellerin olması bu alandaki rekabeti kızıştırırken, otel sahiplerini de tercih edilmek için alternatif çözümler bulmaya itiyor. Amerika’nın Idaho Eyaletinde bulunan “Dog Bark Park Inn” de bu soruna çözümü farklı şekilde buluyor ve oteli büyük bir Beagle şeklinde tasarlıyor.

Türkiye’den ise  listeye giren otel

Kadir’s Tree Houses, Antalya, Türkiye

Uluslararası Backpacking camiasında popüler olan Kadir’in Ağaç Evleri, 2000 yılında TNT’de yeryüzünün en iyi Hostel’i seçildi. 2010 yılında Washington Post’da, dünyada görülecek en ilginç 10 yer arasında yer aldı. 2011 yılında ise Los Angeles Times tarafından dünyanın en ‘cool’ 10 Hostel’i arasında ilk sırada yer aldı. BBC Televizyonu Olympos’ta “Sırt Çantalıların İpek Yolu Belgeseli” adıyla iki kez çekim yapmıştır.

Kadir’in Ağaç Evleri’nin kurucusu Kadir Kaya, 31 yıl önce elektriğin bile olmadığı bu bölgeye geldiğinde neredeyse Robinson Crusoe hayatı yaşamaya başlamış ve birçok güçlükle tesisi bugünlere kadar getirmeyi başarabilmiştir.

31 yıl önce birkaç evle misafirlerine hizmet veren Kadir’in Ağaç Evleri, bugün 300 kişiye hizmet verebilen, 100 Bungalov, 15 kabin ve 10 kalabalık odadan oluşan bir tesis olarak karşınızda.

 

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.