COFFEETAİNER “HAYAT KAHVE İLE BAŞLAR”

GM Mola, Kahve Keyfi 3 Aralık, 15:08'de eklendi

Coffeetainer’ın felsefesi “ Hayat Kahve ile Başlar. Konforu ve çalışma ortamını aynı anda  sunması, onu yansıtan en önemli özellikleri arasında… Coffeetainer, değişik yöresel kahve çekirdekleri ve demleme teknikleri hakkında bilgi alabileceğiniz üçüncü nesil kahve evleri ile misafirlerine keyifli deneyimler sunmakta.

Coffeetainer Yaratıcısı ve Kurucusu  Ezgican AYDOĞAN

 

Kaç şubeniz ile hizmet veriyorsunuz?

Konyaaltı’nda yer değişikliği yaparak yeni şubemizi yine Altınkum’da hizmete açtık. Antalya’da şu an iki şubemiz var. Konyaaltı şubemizde aynı zamanda barista eğitimlerimizin verildiği, kendi personelimizin yetiştirildiği ve diğer firmalara da destek verilen Coffeetainer Academi’yi kurduk. İkinci şubemiz ise Lara sahil yolunda, üçüncü şubemiz İstanbul Nişantaşı’nda yer almaktadır. Çok kısa bir zamanda Kaleiçi şubemizle Antalya kahve severlerine hizmet vermeye devam edeceğiz. Ayrıca yurtiçi ve yurtdışı hem kendi şubemizi açmak için hem de franchise anlamında görüşmelerimiz devam etmektedir. Tarzımız ve amacımız; yeni nesil yaşam şartlarını göz önüne alarak; insanların kahve ve çay alışkanlıklarına cevap verebilmek, onları Dünya’nın en seçkin kahve çekirdekleriyle de tanıştırırken, demlemeler, çekirdekler ve tarifler hakkında bilgilendirmek, taze, günlük ve sağlıklı lezzetler sunmak ve aynı zamanda çalışabilecekleri, sohbet edebilecekleri, evcil hayvanlarıyla rahatlıkla zaman geçirebilecekleri, konforlu ve sportif ortamlar sunmaktır.

 

Hizmetlerinizden bahseder misiniz?

Kahve benim en büyük tutkularımdan biriydi. Yaklaşık son 20 yıldır birçok yurt dışı seyahatimde gittiğim ülkenin gurme kahvecilerini veya kavurmacılarını mutlaka ziyaret etmeye çalıştım. Derken bende bu bir hobi haline geldi ve sonunda birçok farklı kahveyi deneyerek belli kahve kültürü ve tadım yeteneğine sahip olmaya başladım. Bu yeteneği kısa eğitimlerle ve tadım workshoplarıyla pekiştirdikten sonra uzun zamandır kafamda yoğunlaştırdığım kahve markası projesine start verdik. Hem otel hem de park ekibimizle yaklaşık 3 senelik bir AR-GE ve eğitim sürecinden sonra 2016 yılında ilk konteynır kahve evi konsept şubemizle COFFEETAINER 3. Nesil Kahve Evleri markamızı hayata geçirmiş olduk. İlk şubemizi o dönemde Konteynır olarak üretmemizin en büyük nedeni bu zamanlarda sıklıkla öne çıkan al-götür konseptinin artacağını öngörmüş olmamızdı. Markayı yaratmadan önceki bu AR-GE sürecinde ise biz araştırdıkça birçok ülkenin kendine has ünlenmiş ya da hiç duyulmamış birçok kahve türünü ve demleme modellerini keşfettik. Ayrıca çekirdeklerin toplanmasından bardağa konmasına kadar yapılan tüm işlemlerin son derece bilimsel, emek isteyen bir süreç olduğunu ben ve ekibim yakından gördük ve bunu kahve severlerle paylaşmak istedik. Bu paylaşımlar artık kitlesel bir hal aldı ve sadece şubelerimizde değil ayrıca fuar veya festivallerde de birçok kahve severe workshoplar yapmaktayız ve eğitimler verirken; Dünya’nın en seçkin kahve makine üreticilerinden sunum davetleri alıyoruz, onlarla birlikte ortak sunumlar yapıyoruz.

Markanızın hedef kitlenize mesajı nedir?

Mümkünse, lütfen kendi sağlıkları için nitelikli kahve çekirdeği ile hazırlanmış kahveleri tüketsinler. Bu çekirdeklerin %100 Arabica çekirdeği olmasına önem versinler. Çünkü hayat kahveyle başlar…

 

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.