GÖZ ARDI ETMEYİN ! BUNLARA DİKKAT EDİN !

GÖZ ARDI ETMEYİN ! BUNLARA DİKKAT EDİN !

Bu ay Medicalpark Hastanesi Dr. Seçil  Özdemir Şahin ile en sık rastlanan  göz hastalıklarına ve tedavilerine dair  her şeyi konuştuk.

 Sizi tanıyabilir miyiz?

Biz üç Hacettepeli Doktor, Antalya Medicalpark  Hastanesi’nde yaklaşık 5 yıldan bu yana birlikte çalışıyoruz. Antalya Lara bölgesinde üstün teknoloji ve  güncel yaklaşım ile hizmet veriyoruz. Bilimsellik ve etik  yaklaşım bizi birleştiren en önemli unsurlar oldu.

 Bir genelleme yapacak olursak en çok hangi  işlemler için başvuru oluyor?

Genellikle yaşlılarda katarakt, sarı nokta ve şeker  hastalığına bağlı problemler; genç ve çocuk hasta  grubunda kırma kusurları dediğimiz görme bozuklukları,  şaşılık ve göz enfeksiyonları için başvurular mevcut.

Son dönemlerde Akıllı lens teknolojisi ile oldukça başarılı  çözümler üretebiliyoruz. Özellikle göz, teknoloji ve  bilginin sürekli güncellenmesi gereken bir branş. Biz de  sürekli bilgilerimizi güncelliyoruz.

Retina hastalıkları da her yaştan insanı etkilemekte.  Retina kanamaları, retina yırtığı, dekolman gibi  hastalıklara lazer tedavileri ve vitrektomi ameliyatı ile  müdahale edebilmekteyiz.

Son zamanlarda göz ile ilgili estetik girişimler oldukça  gündemde, bu konuda siz neler söyleyeceksiniz?

Günümüz insanı her yaşta iyi görmek kadar iyi görünmek  de istiyor. Örneğin; göz kapağı sarkması hem göze  ağırlık yaparak görmeyi bozuyor ve yoruyor, hem de   kişiyi olduğundan yaşlı gösteriyor. Biz de kliniğimizde  kişiye özel ameliyatlı ve ameliyatsız estetik işlemleri  uygulamaktayız. Bu bölgeye yönelik işlemlerin organ  fonksiyonlarını koruyarak uzmanınca yapılmasını  destekliyoruz.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here