ÖZGÜR ÇAĞRICI SPA KONUSUNDAKİ DENEYİMLERİNİ ANLATTI

ÖZGÜR ÇAĞRICI SPA KONUSUNDAKİ DENEYİMLERİNİ ANLATTI

Özgür Çağrıcı Anadolu Üniversitesi İşletme bölümü mezunu. Mezuniyet sonrasında SPA ile tanışarak bu alanda çalışmaları ve kariyer yolculuğunu başarı ile sürdürüyor.

İşin mutfağından başlayan Özgür Çağrıcı, bir süre Spa resepsiyonda çalışıp, her fırsatta uzak doğuda Spa ile ilgili eğitimlere katılıyor. Böylece hem iş anlamında hem de dil anlamında kendini geliştirme fırsatı buluyor. Spa resepsiyonist, Spa supervisor ve yönetici asistanlığı yapan Özgür Bey, ilk Spa Müdürlüğü deneyimimi “Pegasos World Hotel” bünyesinde gerçekleştiririyor. Sonrasında ise, sırasıyla Kempinski Hotel, Gloria Hotels&Resorts Hotel ve Calista Luxury Hotel bünyesinde profesyonel yönetici kariyerime devam ediyor. 2009 yılında Gazi Üniversitesi kozmetoloji derneği tarafından yılın Spa Müdürü ödülünü alıyor. Halen 2009 yılından beri çalıştığı Calista Luxury Resort Bünyesinde 11. yıldır çalışma hayatıma devam ediyor. Bu süreç içerisinde Spa sektöründe yurt içinde ve yurt dışında danışmanlık hizmetleri de veren Özgür beyin, imzasını attığı bazı Spa merkezi adresleri şunlar; Ankara JW Marriott Hotel, Regnum Carya Hotel, Papillon Hotels, Güral Premier Belek, Başaran Business Hotel, Granada Luxury Belek, Rusya Kırım Saki Senatorium, Ni Beauty Lab. Halen daha Spa mimari projelendirme, inşaat süreci, kurulum, operasyon prosedürlerinin belirlenmesi gibi açılış öncesi ve sonrası olmak üzere birçok Spa ya profesyonel olarak danışmanlık hizmetini sürdürmeye devam ediyor.

Özgür Bey; sizi en çok heyecanlandıran projeniz hangisi?

“Kendi alanımla ilgili birçok yeni ve farklı proje çalışmalarında bulundum. Bunların arasında iki çocuk babası olarak beni en çok heyecanlandıra 2010 yılında yaptığımız Türkiye’de ilk Çocuk Spa konsepti olmuştur. O dönemden beri tatile gelen minik misafirlerimizin tek başlarına ve aileleri ile birlikte inanılmaz deneyimler yaşamalarına vesile olduk. Bunun yanı sıra sağlıklı yaşam projeleri, detox çalışmaları da bu yıllarda resort bünyelerinde ilk defa tarafımızca gerçekleştirilen projelerden olmuştu ve halen devam etmektedir. Bu çalışmalarımızı, 2019 yılında “QM Awards yılın en iyi yönetilen Spa” ödülünü layık görülerek taçlandırma fırsatını yakaladım. Halen daha Spa ile ilgili innovatif işler yapma doğrultusunda projelerimiz devam etmektedir. Pandemi sonrasında farklı ve alanında ilk defa yapılacak uygulamalara ve çalışmalara devam etmeyi planlamaktayım.”

Özgür Bey ile GM Dergi GM Mola sayfalarında danışman olarak birlikte Güzellik ve Spa sektöründeki yeni projeleri ve yatırımları tanıtmaya devam edeceğiz. Kendisine katkılarından dolayı teşekkür ederiz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here