PANDEMİ DÖNEMİNDE SPA’LAR

PANDEMİ DÖNEMİNDE SPA’LAR

Her sektörde olduğu gibi bu dönemde SPA salonları da ciddi şekilde etkilendi. Pandeminin ilk döneminde tamamen kapalı olan SPA’lar ,vaka sayısında ki düşüşle beraber açılarak, hizmet vermeye başladı. Görüldü ki kapanma ve pandeminin etkilerinden sıkılan insanlar, SPA’ların açılması ile beraber ciddi bir talep oluşturdu. Bu  talepte kendi sağlığına önem göstermenin, insanın  vücuduna daha fazla özen göstermesinin farkına  varan bir kitle olduğunu gördük.

Tam her şey yavaş yavaş eskiye dönüyor  derken, vaka sayılarında ki artış ile beraber SPA  salonlarında tekrar kapanma kararı geldi. Uzun  süre kapanmanın getirdiği ekonomik sıkıntıların  ardından, tam her şey iyiye gitmeye başlayacak  derken gelen bu kapanma kararı, sektörü;  ekonomik ve moral anlamında gerçekten negatif  etkiledi. Birçok kurum daha yeni işe aldığı  personeli ile birlikte işsiz kaldı. Mart ayı ile  birlikte açılma olmaması durumunda on  binlerce çalışan ve birçok kurum çok daha  ciddi sıkıntılar ile karşı karşıya kalacaktır.

Turizm sezonunun yaklaşması vaka sayılarının  düşmesi ile birlikte SPA sektörü olarak  iyimser beklentilerin içerisinde olduğumuzu  söyleyebilirim. SPA sektörü felsefesinde temizlik ve hijyen  barındırması sebebi ile her dönemde insan  sağlığına özen gösteren, yaptığı uygulamalar  ile insan sağlığını destekleyen bir konumda  olmuştur. Bu sebepten, pandeminin sıkı  kurallarına en hızlı adapte olan kurumların  başında SPA’lar gelmektedir. Kapanma  döneminde en çok online eğitim alınan sektörlerde  güzellik sektörünün ön planda olduğunu  paylaşılan verilerde görmek sektör temsilcilerini  fazlası ile mutlu etti. Umarım en kısa sürede  binlerce SPA çalışanı ve kurum işlerine kavuşur ve  eski günlerine döner.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here