SAĞLIK HİZMETİNDE GÜVEN ÖNEMLİ

SAĞLIK HİZMETİNDE GÜVEN ÖNEMLİ

Özel Termessos  Hastanesi Yönetim  Kurulu Başkanı Recep  Salih Tetikcan ile  sağlık sektörü, Özel  Termessos Hastanesi  ve turist sağlığını  değerlendirdik.

Sağlık sektörünün öncesinde Türkmenistan’da projeniz  var. Bunlardan bahseder misiniz?

Ben aslen IT sektöründe uzmanım ve istatistik kökenliyim.  Türkmenistan’a IT(Information Technology) sistemlerini  kurmak için gittim. Telekonferans sistemini kurdum. Şu an  Türkmenistan Sağlık Bakanlığı olarak tüm hastalıkları tek bir  noktadan görüp yönetebiliyorlar. Ayrıca Türkmenistan’da  sağlık merkezleri de kurdum. Şu an da dünyanın en büyük  ikinci çamur banyosu orada bulunuyor.  Bu projeyi de Almanlar ile ortak gerçekleştirdim. Bizim  hazırladığımız çamuru, bir fabrika kurarak ilaç haline  getirdiler. Bu ilacı kadın hastalıklarında ve erkeklerde prostat tedavisinde kullanıyorlar. Aynı zamanda  yurt dışına da ihraç ediyorlar. Diğer projelerimizi  de sıralayacak olursak; sıcak su tedavi merkezleri  oluşturdum. Yaklaşık 5 şifa merkezini ülkeye  kazandırdım. Sağlık merkezleri için bin yataklı  otel inşa ettim. 8 yıl Türkmenistan’da  yaşadıktan sonra ülkeme döndüm.

Sağlık sektörüne nasıl  adım attınız? Özel Termessos  Hastanesi’nin kuruluş hikayesini  sizden dinleyebilir miyiz?

Antalya’da iki buçuk yıl önce 9  ortaklıkla kurulan bir hastanedir. Bir  yatırım düşüncem vardı onlardan  teklif geldi ben de kabul ederek hisse alarak  sağlık sektörüne adım attım. Şu an ki durum  itibariyle ise hastanenin tamamı tarafıma aittir. Şu  an ilçe hastanesiyiz. Amacımız; Tüm Antalya’yı  kapsayıcı bir şekilde hizmetlerimizi geliştirerek  sürdürmek. Turist Sağlığı ve Sağlık Turizmi hakkındaki  hizmetleriniz nedir? Sağlık turizmi ve turist sağlığı bizim için büyük  önem taşıyan konular arasında yer alıyor. Turist  sağlığı özellikle üzerinde titizlikle çalışmalar  gerçekleştirdiğimiz bir konu. Antalya turizmin  başkenti ve biz şehre gelen turistlerin  tatillerinde güvenle tedavi süreçlerinde  yanlarındayız.

Hedefleriniz ve misyonunuz nedir?

Sağlık sürekli kendini yenileyen bir  sektör bu nedenle, teknoloji ve bilginin  sürekli güncellenmesi gerekir. Gereken  ilgi ve ihtiyacı başka türlü karşılamak  mümkün değildir.  Misyonumuz; Etik değerlerden ödün vermeden,  kaliteli ve güvenilir sağlık hizmetini güncel  yaklaşımlar ile hastalarımıza sunmaktır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here