10. Uluslararası Resort Kongresi Dijital Yapılacak

Güncel 31 Ekim, 11:02'de eklendi

10. Uluslararası Resort Kongresi Dijital Yapılacak

Dünya, Türkiye ve Antalya turizminin önemli aktörlerinin bir araya geleceği 10. Uluslararası Resort Turizm Kongresi bu yıl Antalya’da ilk kez dijital olarak gerçekleşecek.

destekler

Erkan Yağcı

Pandemi gölgesinde turizmin mevcut durumu ile kısa, orta ve uzun vadeli olası gelişmelerin sektöre yansımalarının ele alınacağı 10. Uluslararası Resort Turizm Kongresi 26 Kasım’da Antalya’dan canlı yayınlanacak.

Ana teması “Geleceğin Turizmi, Turizmin Geleceği” olan kongrenin düzenleyicisi Akdeniz Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği (AKTOB) Başkanı Erkan Yağcı kongre için şunları söyledi:

“2020 yılını zor bir dönem olarak geçirmekte olan sektörümüz, 2021 yılına doğru hazırlıklarına başladı. Sadece ülkemizin değil, dünyanın tüm önemli destinasyonlarını da etkileyen pandemi sorunu 2021 yılının da belirleyicisi olacak. Bu etkinin ne zamana kadar süreceğinin ve ne yönde ilerleyeceğinin öngörüsü, turizm

sektöründe stratejilerin çok planlı olarak ilerlemesini gerektiriyor. Misafir talep ve beklentileri değişiyor. Satış ve Pazarlama stratejilerinin son gelişmeler ışığında yeniden planlanması, yeni pazarlar geliştirilmesi önem taşıyor. Koronavirüs sonrası turizm sektöründe dijitalleşmenin hızlanacağı da beklentiler arasında yer alıyor.”

Bu gelişmeler ışığında, turizm ve seyahat endüstrisinde beklentilerin, sorunların ve çözüm önerilerinin konuşulacağı 10. Uluslararası Resort Turizm Kongresi, Türkiye ve dünya turizm endüstrisisinin önemli aktörlerini bir araya getirecek.

Bu yıl kongrede; EasyJet CEO’su Johan Lundgren, RTK CEO’su Thomas Bösl, Denizbank CEO’su Hakan Ateş, FVW Direktörü Klaus Hildebrandt, Anex Tour Başkanı Neşet Koçkar, TÜROFED Başkanı Sururi Çorabatır konuşmacı olarak yer alacak.

Akdeniz Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği (AKTOB) organizasyonu ile gerçekleştirilecek kongreye, yurtiçinden ve yurtdışından seyahat endüstrisinde yer alan turizmin tüm paydaşları ile finansman, danışmanlık, yatırım, işletme, yönetim ve tedarikçi firmaların üst düzey, karar verici temsilcileri katılacak.

#resortkongresi twitter hesabı ve www.aktob.org.tr hesabından canlı yayın yapılarak kongreye katılım sağlanabilecek

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Sorry, comments for this entry are closed at this time.