100 Milyon Liralık İzole Tatil Vurgunu

Güncel 14 Ağustos, 15:16'de eklendi

100 Milyon Liralık İzole Tatil Vurgunu

Covid-19 koronavirüs  sürecinde izole tatil için villada konaklamak isteyenlere internet sitelerini birebir kopyalayıp 100 milyon liralık vurgun yaptı. Bu rakam ise sadece Antalya’nın Kaş Kalkan bölgesindeki villalardaki dolandırıcılık olduğu söyleniyor. Bu  dolandırıcılık olayında ise mağdur sayı 2 binlerde…

izole tatil

İnternet sitelerini bire bir kopyalayıp pazarlayan dolandırıcıların, sadece Antalya’nın Kalkan bölgesindeki villa vurgununun 100 milyon lirayı bulduğu gündeme bomba gibi düştü. Kaş’ta ultra lüks villaları kiralayan firmalar, son aylarda internet sayfalarını bire bir kopyaladı. Bu firmalar hayali satış ve kiralama yaparak 100 milyon liralık dolandırıcılık yaptı.

Şirketler, web sayfası üzerinden lüks statüsüne göre haftalığı 5 bin ile 30 bin lira arasında kiralanan villaları  web sayfalarının kopyasını yaptı. Kendilerine ulaşan ve koronavirüs sebebiyle izole tatil isteyenleri de tuzaklarına düşürdü. Gerçek şirketlerin verdiği haftalık fiyatların yarı fiyatını veren sahte şirket,  peşin ödemede ise yüzde 10 indirim uyguladılar. Dolandırıcılar, para hesaplarına geçtikten sonra  ise ortadan  yok oldular.

Şirket Sahibine Ödeme Gerçekleştirin

Kalkan Mahallesi’nde 5 yıldır villa turizmi yapan ve porföyünde 615 villa olan Mehmet Agah Canki, bölgede 4 bin civarında villanın haftalık kiralandığını söyledi. Kalkan’da 125 firmanın bu işi yaptığını belirten Canki, bölgede villa kiralamak isteyen tatilcileri, “Kişiye değil, şirket hesabına ödeme yapın” diye uyardı. Canki, “Dolandırılanların tamamı, şahıs hesaplarına ödeme yapmış kişiler. TÜRSAB üyesi acente şirketlerinden kiralama yapılmalı” dedi.

TÜRSAB Uyarmıştı

Bayram tatili öncesi TÜRSAB tatilcileri uyarmıştı. TÜRSAB Hukuk Başdanışmanı İlker Ünsever, binlerce insanın dolandırıcılıkla karşı karşıya olduğunu belirtmişti.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.