2 Milyarlık Araziye Tapu Harcı Bile Ödenmemiş!

Güncel 13 Şubat, 12:11'de eklendi

2 Milyarlık Araziye Tapu Harcı Bile Ödenmemiş!

Bodrum’un en değerli arazilerinden Cennet Koyu’ndaki 2.1 milyar TL değerindeki 700 dönümlük arazinin özelleştirme kararı Danıştay tarafından ikinci defa iptal edildi.

Cennet Koyu

Fettah Tamince ile Mehmet Cengiz’in şirketi, özelleştirilen araziyi Ziraat Bankası’ndan 277 milyon TL kredi çekerek aldı. Usulsüz krediye dair suç duyurusu takipsizlikle sonuç buldu.

Birgün’den Uğur Şahin’in haberine göre, 2.1 milyar TL değeri olduğu belirtilen ve söz konusu şirkete 277 milyon liraya satılan arazi için, Ziraat Bankası’ndan usulsuz kredi kullanıldığı iddia edildi. Haberdeki  detaylara göre Ziraat Bankası, Cengiz ve Fettah Tamince’ye sadece imzalarına karşılık ihale bedeli olan 277 milyon TL kredi verdi. Tamince ve Cengiz, Ziraat Bankası’ndan aldıkları kredi ile ihale bedeli olan 277 milyon TL’yi Özelleştirme İdaresi’ne ödedi. Tapu, 5 Temmuz 2013’te Cengiz ve Tamince üzerine geçti. 3 gün sonra, Ziraat Bankası tarafından taşınmaz tapu kaydı üzerine 180 milyon dolar bedelli ipotek tesis edildi.

Hep Birlikte Göreceğiz

Avukat Şükrü Üstek, yaşananlara dair şu sözleri söyledi:

“Kararın 2’nci kez iptal edilmesi karşılığında idarenin nasıl yol izleyeceğini hep birlikte göreceğiz. Mehmet Cengiz ve Fettah Tamince’ye karşı yasaların uygulanamayacağı, söz konusu kişi ve şirketlerin yasalardan muaf oldukları açıkça ortadadır. Özelleştirme İdaresi Başkanlığı ve Özelleştirme Yüksek Kurulu ve Hazine ve Maliye Bakanlığı söz konusu kişi ve şirketleri sonuna kadar korumak suretiyle onlara karşı yasaların uygulanamayacağını hüküm ve koruma kalkanı altına almışlardır.”

GM Derginin Diğer Haberlerini Okumak İçin Tıklayınız.

 

 

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.