2014’TE ALMANLAR HANGİ ÜLKELERDE TATİL YAPTI?

Güncel, slide 2 Ocak, 18:05'de eklendi

2014 yılında yakın yurtdışı destinasyonlarına giden Alman turist sayısı yüzde 5.4 artış gösterdi. Bu yıl Türkiye Almanların en çok tercih ettiği ikinci ülke olurken, Yunanistan’ı ziyaret eden Alman turistlerde ciddi bir artış yaşandı.

ALMANLAR HANGİ ÜLKELERDE TATİL YAPTi

Almanya Federal İstatistik Kurumu ve TUI Almanya’nın verilerine göre, kısa ve orta mesafeli yurtdışı destinasyonlarına giden Alman turist sayısı yüzde 5.4 artarak 19 milyon 940 bine ulaştı. Uçakla seyahat eden Alman turistlerin en çok tercih ettiği destinasyon İspanya oldu. İspanya’yı ziyaret eden Almanların sayısı geçen yıla oranla yüzde 6.9 artarak 8 milyon 900 bine yükseldi.

Almanların en çok ziyaret ettiği ikinci destinasyon ise Türkiye oldu. Türkiye’ye gelen Alman turist sayısı geçen yıla göre yüzde 2.4 artış göstererek 3 milyon 900 kişi olarak gerçekleşti. Tatilini İtalya’da geçirmeyi tercih eden Almanların sayısı yüzde 5.9 artarak 2 milyon 300 bine çıkarken, bu yıl en çok artış gösteren destinasyon ise Yunanistan oldu. Yunanistan’a giden Almanların sayısı yüzde 19 artarak 2 milyona ulaştı.

Öte yandan Mısır’ın Alman ziyaretçi sayısı yüzde 19 düşüşle 885 binden 714 bine geriledi. Politik karışıklık ve seyahat uyarıları nedeniyle Alman tatilcilerin Mısır’a ilgisi azaldı. Ancak son haftalarda Mısır rezervasyonlarında bir iyileşme yaşandığı belirtildi.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.