29.5 C
Antalya
Salı, Temmuz 5, 2022

English EN German DE Russian RU Turkish TR

2019, Turizmde ‘Umut’ Yılı

2019, Turizmde ‘Umut’ Yılı

Ocak ayında Türkiye’ye gelen yabancı turist sayısının 1 milyon 539 bini aşması otelcileri mutlu etti.

 

Akdeniz Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği (AKTOB) Başkanı Erkan Yağcı

Ocak ayında Türkiye’ye gelen yabancı turist sayısının yüzde 5,33 artarak 1 milyon 539 bini aşması otelcileri mutlu etti. Akdeniz Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği (AKTOB) Başkanı Erkan Yağcı, ilk verilerin olumlu olduğunu belirterek, “Özellikle Almanya pazarındaki yükseliş bizim için çok önemli. Bu yükseliş yılın devamına daha umutla bakmamıza vesile oluyor” dedi.

2019’dan Umutluyuz

Alanya Turistik İşletmeciler Derneği Başkanı Burhan Sili de 2019’un 2018’den daha iyi olacağı sinyallerinin pazarda kendini gösterdiğini ifade etti.

Alanya Turistik İşletmeciler Derneği Başkanı Burhan Sili

Sili, 2018’de Antalya-Alanya’da 13,5 milyon kişiye ulaştıklarını anlattı. “Bu rakamı tarihimizde yapmamıştık. 2019’da yurt dışı pazarlardaki artışı göz önünde bulundurarak Antalya bölgesine 15 milyon turist çekmeyi planlıyoruz” açıklamalarında bulundu.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Güney Kore'de tatile ilgi arttı

Türkiye Otelciler Federasyonu (TÜROFED) Başkanı Osman Ayık

Türkiye Otelciler Federasyonu (TÜROFED) Başkanı Osman Ayık ise turist sayısının yüzde 5,33 artışından duyduğu memnuniyeti dile getirdi. “Yılın genelinde çift haneli büyüme hedefliyoruz. 2018 yılı artış eğiliminin bozulmadan devam etmesi önemli” dedi.

 

 

Mehmet Sayar: Üç Pazarda Ciddi Artışlar Yaşıyoruz

The Garden Beach Hotel Genel Müdürü Mehmet Sayar; “ Sezona iyi başladık. Ukrayna, Romanya ve Almanya pazarlarında geçen yıla oranla artışlar yaşamaktayız” dedi.  Sayar, sezonu ve pazarların son durumunu Gm Turizm ve Yönetim Dergimize değerlendirdi.

The Garden Beach Hotel ve Palemeras Beach olarak her iki otellerinin satışlarından oldukça memnun olduklarını ifade eden Sayar, pazarların durumu hakkında şunları söyledi:

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  POYD'dan yeni proje

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

GM TURİZM VE YÖNETİM DERGİSİhttps://gmdergi.com/online/
18 yıldır basılı olarak yayın hayatına başarı ile devam eden GM Turizm & Yönetim Dergisi’nin online haber portalına hoş geldiniz! www.gmdergi.com’da turizmin en önemli ve güncel haberlerini günlük olarak sizlerle paylaşmaktayız. Ayrıca basılı yayınımızda yer alan önemli konuları ve çok özel röportajları online portalımız aracılığı ile okuyucularımıza sunmaktayız. Online portalımız üzerinde bulunan e- dergi okuma linki ile basılı dergimize ulaşabilir, dilerseniz akıllı telefonlarınıza app uygulaması olarak gmdergi yazarak indirip dergimizi okuyabilirsiniz. Türkiye’nin ilk ve tek Turizm ve Yönetim Dergisi GM (General Management)’ın geçmişi, online portalımız öncesinde 12 yılla dayanmaktadır. Yayın hayatına 2004 yılında başlayan GM, günümüze kadar varlığını sürdürmektedir.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Türk turizmciler sezondan umutlu
GM Turizm ve Yönetim Dergisi, turizm sektörü başta olmak üzere tüm sektörlerin yöneticilerine, değişen yönetim trendleri hakkında bilgi sağlamak, yenilikleri, değişiklikleri ve ihtiyaç duyulan çözüm önerilerini turizm yöneticileriyle paylaşmak amacıyla, aylık olarak yayınlanmaktadır. GM Turizm ve Yönetim Dergisi, tümüyle turizm endüstrisi ve turizm profesyonellerinin ilgi alanındaki konular ile sektöre ilişkin araştırma ve incelemelerden oluşmakta, sektörel trendlerle ilgili analizlere yer vermektedir. İçeriği ve yayın hedef tur operatörü, yatırımcı, işletmeci, yönetici, danışman, lojistik hizmet verenlere yönelik olarak hazırlanmaktadır. GM, yayın içeriği itibariyle, turizm sektörü ile sektörle ilişkili endüstri ve diğer kesimleri buluşturan bir BİLGİ platformu niteliğindedir. Derginin her sayısında araştırma, inceleme ve dosya konuları ile bölgelerden, Türkiye’den ve dünyadan haberlerin yanı sıra sektörün her kesiminden haberlere ve en son istatistiklere yer verilmektedir. GM, Türkiye turizm bölgelerinin genelindeki tüm üst düzey turizm tesislerinin, şirketlerinin ilgili yöneticilerine, işletmecilerine, yatırımı devam eden otellerin proje sorumlularına, turizmle ilgili kamu kurum ve kuruluşlarına dağıtılmakta olup

GM MOLA

BİZİ TAKİP EDİN

17,572BeğenenlerBeğen
22,166TakipçilerTakip Et
110AbonelerAbone

SON HABERLER