2021 Ciddi Pazarlama Savaşlarına Sahne Olacak

Güncel 25 Kasım, 10:33'de eklendi

2021 Ciddi Pazarlama Savaşlarına Sahne Olacak

TÜRSAB Başkanı Firuz Bağlıkaya, katıldığı televizyon programında sektörün gündemine ilişkin açıklamalar yaptı. 2021 ve devamında turizm hayali kurulabilmesi için işe yarar ve ihtiyacı karşılayan desteklerin verilmesi gerektiğini savundu. 2021 yılında iç pazarda seferberlik yılı ilan edilmeli dedi. 2021 yılında aşının bulunması ile çok yoğun bir pazarlama savaşına sahne olacak şeklinde konuştu.

bağlıkaya

Firuz Bağlıkaya

Ayakları Yere Basan Destekler Verilmeli

İşe yarar ve ihtiyaç sahiplerini sürmeyecek desteklerin verilmesi gerektiğini savunan Firuz Bağlıkaya, ‘’Örneğin, turizmciler içn sicil affı şarttır. Turizmi yoğun bakımdan çıkarmak için bankaların keyfine bırakılmayan kredi desteklerine ihtiyaç var. Turizmciler kamu bankalarında dahi kredi uzatmalarında sıkıntılar içinde.  KGF, gerçekçi koşullarla işlerlik kazanmalıdır. Evde kalmaktan bunalmış insanlarımıza nefes alacakları tatil hakkını tanıyacak tüketici kredilerinin yanı sıra, sıkıntılarını atlatacakları seyahate özendirecek planlar yapılmalı. 2021, iç turizmde seferberlik yılı ilan edilmelidir. Burada mesele sırf sektörü ayağa kaldırmak değil, toplumun ruh sağlığını tesis etmek için de buna ihtiyaç var.’’ Şeklinde konuştu.

2021’de Çok Ciddi Pazarlama Savaşları Yaşanacak

Turizmguncel’de yer alan habere göre ; 2021’in çok ciddi bir pazarlama savaşına sahne olacağını kaydeden Firuz Bağlıkaya, aşının bulunması ve devreye girmesiyle birlikte, seyahat motivasyonu yüksek olan kitleyle ilgili çok ciddi bir pazar payı kapma yarışının başlayacağını söyledi. Bağlıkaya, ‘’Buna hazırlıklı olmalıyız. Ama şu anda sektör gerçekten gününü kurtarma konusunda dahi ciddi sorunlarla karşı karşıya” dedi.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.