7 Ülkeye Seyahat Yasağı!

Güncel 23 Ocak, 13:47'de eklendi

7 Ülkeye Seyahat Yasağı!

ABD Başkanı Donald Trump yönetimi, 7 ülkeyi daha seyahat yasağı listesine eklemeyi planlıyor.

Vize Artık Mobilden Alınabilecek

ABD Başkanı Donald Trump yönetimi, Belarus, Eritre, Kırgızistan, Myanmar, Sudan, Tanzanya ve Nijerya dahil 7 ülkeye daha seyahat yasağı getiriyor.

Wall Street Journal’a göre, bu ülkelerden bazıları vize kategorilerindeki bazı yasaklarla karşılaşacak. Web sitesi Politico ise, ülkelerin listesinin henüz kesin olmadığını bildirdi.

Başkan Trump, Journal’a verdiği röportajda, bazı ülkeleri seyahat yasağı uygulanan ülkeler listesine ekleyeceğini açıklamış. Fakat hangi ülkeler olduğu konusunda bilgi vermemişti. Amerikan medyasına göre, liste kısa zaman içerisinde kamuoyuna açıklanacak.

Yasaklar kriz yaratabilir

Trump yönetiminden üst düzey bir yetkili, biyometri, bilgi paylaşımı ve terörle mücadele önlemleri dahil olmak üzere güvenlik gerekliliklerine uymayan ülkelerin ABD’ye seyahat konusunda sınırlama riskiyle karşı karşıya kalacağını açıkladı. İç Güvenlik Bakanlığı değerlendirme yapmadı. ABD Dışişleri Bakanlığı konuyla ilgili sorulara yanıt vermedi.

Nijerya’nın listeye eklenmesi durumunun Washington Abuja hattında krize neden olabileceği düşünülüyor. Euronews’te yer alan habere göre, ABD’de halihazırda yürürlükte olan seyahat yasağı kapsamında İran, Libya, Kuzey Kore, Somali, Suriye ve Yemen vatandaşlarının yanı sıra Venezuelalı bazı yetkililere göçmen ve göçmen dışı vize verilmiyor.

GM Derginin Diğer Haberlerini Okumak İçin Tıklayınız.

 

 

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.