9 Günlük Bayram Ekonomisi 10 Milyarı Lirayı Aştı

Güncel 11 Haziran, 13:33'de eklendi

9 Günlük Bayram Ekonomisi 10 Milyarı Lirayı Aştı

TÜRSAB Yönetim Kurulu Başkanı Firuz Bağlıkaya “9 günlük tatil öncesinde 10 milyar TL’lik ekonomik büyüklük tahmininde bulunmuştu. Sonuç verilerine göre bu rakamı geçildi.” şeklinde konuştu.

turkiye

Bağlıkaya, Ramazan Bayramı tatilinin turizm açısından olumlu hatta beklenin üzerinde geçtiğini ifade etti. Bayramdan önce 10 milyar diye tahmin ettikleri rakamının aşıldığını ifade etti. Bağlıkaya, açıklamalarında geçmiş bayramların üzerinde bir rakam olduğunu dile getirdi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ALTİD Başkanı Sili: “Doluluklar Geçiciydi”

 

9 günlük Ramazan Bayramı tatili, otellerdeki doluluk oranları ile yüz güldürdü. Yüzde 100’e ulaşan otel doluluklarının yanı sıra, turizmciler erken rezervasyonlarda 25 Haziran itibariyle durgunluk yaşandığını dile getirdi.

‘Kısa Süreli Bir Doluluk’

Alanya Turistik İşletmeciler Derneği (ALTİD) Başkanı Burhan Sili, bayramda otellerde doluluk oranının yüzde 100’e ulaştığını söyledi. “Bayram döneminde, dış pazardan bayram öncesi aldığımız talep ve bayram döneminde iç pazardan gelen talep ile birlikte yüzde 100 doluluklarla geçirdik. Fakat bu kısa süreli bir doluluk” ifadelerine yer verdi.

Genel Anlamda Durağanlık Söz Konusu

Sili, turizmin yüksek sezonu olarak değerlendirilen Temmuz ve Ağustos aylarında rezervasyonların istenildiği gibi gitmediği belirtti. “Haziran ayının geneline baktığımızda doluluk oranlarımız gayet iyi. Özellikle Haziran ayı erken rezervasyon döneminde ciddi talep oldu. Haziran 20-25’ten sonra olan süreçte bir durağanlık söz konusu. Son iki haftadır bir hareketlenme yaşadı ama bizlere beklediğimizi sunmuyor.  Fiyatların yükseldiği Temmuz ve Ağustos ayları için biraz zorlanıyoruz. Bu bizimle alakalı değil. Genel anlamda Antalya bölgesi ile ilgili, hem Rus hem kaynak pazarlarımızdan başta Almanya olmak üzere biraz durağanlık var. Bunun da önümüzdeki süreçte aşılacağını umuyoruz. Bununla ilgili olarak da elimizden gelen çabayı, operatörlerimiz ve acentelerimiz ile birlikte gösteriyoruz” açıklamalarına yer verdi.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.