AB Vize Ücret Zammına Onay Verdi

Güncel 7 Haziran, 12:14'de eklendi

AB Vize Ücret Zammına Onay Verdi

AB Konseyi, vize ücretlerinin yükseltilmesine ilişkin düzenlemenin kabul edildiğini duyurdu.

AB Birliği

AB Konseyi, daha önce 60 Avro olan vize başvuru ücretlerinin 80 Avroya çıkartılması kararına onay verdi.

Buna göre, AB’nin 100’ün üzerinde ülke vatandaşlarına uygulamakta olduğu seyahat vizesi ücretleri değişecek.  Bu kapsamda AB ülkelerine vize başvurularında alınan 60 Avroluk ücret, 80 Avroya yükselecek.

Vize başvuruları seyahatten 6 ay öncesine kadar yapılabilecek.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

AKTOB 35. Yılını Kutluyor

AKTOB 35. Yılını Kutluyor

Türk turizm tarihinin en önemli aktörlerinden olan AKTOB, temsil ettiği oda ve yatak kapasitesi bakımından konaklama sektörünün en büyük birliklerinden biridir.

35 Yıl önce 30 üye ile sektörde yer alan AKTOB bugün, 509 üyesi ve 380.000 yatak kapasitesi ile Türkiye’de konaklama sektörünün % 35’ini temsil ediyor.

29 Haziran 1984 yılında kurulan AKTOB, Antalya’da Aspendos yılı olması nedeni ile 35. Kuruluş yıldönümünü 27 Haziran’da Aspendos Antik Tiyatrosu’nda kutlayacak.

Geceye Antalya’da tatil yapan turistler de davet edilerek, Aspendos Tiyatrosunda etkinlik düzenlenecek.

AKTOB Başkanı Dr. Erkan YAĞCI,  birliğin 35. Kuruluş yıldönümüne ilişkin olarak yaptığı açıklamada; “ AKTOB 35 yılda türk turizmin gelişmesinde önemli rol oynadı.   Üstlendiği misyon, sorunların belirlenerek çözümlerin üretilmesi, kamu ile sektör arasında köprü rolü üstlenmektir. Bu güne kadar her gelen yeni başkanlık dönemi, Antalya ve Türkiye turizmine dünya penceresinden bakan yeni vizyonlar getirdi. Her süreçte, sahip olduğu değerler ışığında stratejiler belirlendi. Türk turizminin itici gücü oldu.

 

Antalya konaklama sektörü Türk turizminin yüz akıdır. En fazla tekrar misafir oranı ve en uzun gecelemelere sahip bölgemiz, en kötü süreçlerde dahi kalite dengesini bozmadı.  Ulusal kalkınmamızın kilit ve stratejik bir sektörü olan turizmi AKTOB vizyonu ile çok daha ileri seviyelere taşımayı milli bir görev olarak görüyoruz.

Uluslararası arenada rekabet avantajımız, büyük değer gören yüksek kaliteli hizmet sunmamızdır.  Bunun yanı sıra, pek çok medeniyete ev sahipliği yapmış Antalya’nın,  Aspendos gibi, Perge gibi, daha eski çağlarda kalan izlerin yer aldığı İnsuyu Mağarası gibi değerlere sahip olması da turistik değer açısından paha biçilmez bir bölge olmamızı sağlayan unsurlardır.

Bu çerçevede,  AKTOB’un 35. kuruluşyıldönümünü FRAPORT TAV Havalimanları, T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı ve Antalya Valimiz Münir Karaloğlu destekleri ile Aspendos Tiyatrosu gibi tarihi değerimizde kutlayacağız.  Dedi.

AKTOB 35. Yıl etkinliği 27 Haziran 2019 Perşembe günü 20:30-22:30 arasında gerçekleşecek.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.