ACCOR, 97 OTELİ 1 MİLYAR 230 MİLYON DOLARA GERİ ALDI

Güncel 28 Mayıs, 13:40'de eklendi

Dünyanın önde gelen zincir markalarından Accor, daha önce sattığı 97 oteli 1 milyar 230 milyon dolar ödeyerek geri alıyor.

Fransız otel grubu Accor’un Avrupa’da 97 oteli kapsayan yeni bir büyüme sürecine girdiği belirtildi. The Wall Street Journal’de yer alan habere göre Accor, daha önceden işletmesini devrettiği veya sattığı 97 oteli geri almak için 1 milyar 230 milyon dolar harcayacak.

Accor Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO’su Accor-appoints-Sébastien-Bazin-as-Chairman-and-CEO
 söz konusu adımın şirketin stratejik büyüme hedefinin bir parçası olduğunu açıkladı. Geçtiğimiz yılın ağustos ayında şirketin CEO’luk koltuğuna oturan Bazin, Accor’u iki birime ayırdı. Bunlardan bir tanesi şirkete ait 14 markanın yönetimini yaparken, diğer bölüm ise yatırımlara odaklanmış durumda.
Accor’un, otel sahipliğinden uzaklaşarak daha çok işletmeye yönelme planının ardından tekrar otel sahipliği sürecine giren bir U dönüşü yapması sektörde şaşkınlıkla karşılandı. Şirketin o dönemki planlarının nakit miktarını yükseltmek ve gelişmekte olan pazarlara daha fazla odaklanmak olduğu biliniyor.
Geçtiğimiz günlerde Accor tarafından yapılan açıklamada, şirketin Moor Park Capital Partners’tan, Almanya ve Hollanda’daki 86 otel alacağı belirtilmişti. Söz konusu otellerin tamamı Accor’un Ibis, Ibis Budget, Mercure ve Novotel markaları altında hizmet veriyor. Accor 2007 yılında bu otelleri 747 milyon Euro’ya Moor Park Capital Partners’a satmıştı.Accor aynı zamanda İsviçre’de Axa Real Estate bünyesinde bulunan 11 oteli de geri alıyor. Şirket, buradaki otellelri 2008 yılında satmış ancak işletmeye devam etmişti.
Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.