Accor Türkiye Otelleri’nden Yeni ALLSAFE Güvenlik Standartları

Güncel 23 Haziran, 10:29'de eklendi

Accor Türkiye Otelleri’nden Yeni ALLSAFE Güvenlik Standartları

Accor Otel Grubu, yeni tip koronavirüs (Covid-19) salgını nedeniyle Türkiye’de geçici olarak kapatılan otellerinin 6 Temmuz 2020’den itibaren ALLSAFE güvenlik standartları ile hizmet edecek.

allsafe

Epidemiyolojik durumun iyileşmesi ve grubun faaliyet gösterdiği şehirlerdeki kısıtlamaların kaldırılmasıyla birlikte otel faaliyetlerinin yeniden başlaması mümkün hale geldi. Tüm oteller, Bureau Veritas iş birliği ile Accor tarafından geliştirilen, yeni ALLSAFE güvenlik standartlarına göre faaliyetlerini sürdürecek. Bununla birlikte yerel otoritelerin tavsiyeleri de bu standartlara uyarlanacak.

ALLSAFE Güvenlik Ve Sağlık Standartları

ALLSAFE, hijyen ve odaların dezenfeksiyonu için protokoller, ortak alanlar, konukların ve personelin sağlık durumlarının izlenmesi, konuklara dezenfektanlar, oda servisi ve restoran operasyonları için yeni düzenlemeler de dahil olmak üzere sıhhi güvenlik ve sağlığın korunması için artan gereksinimler çerçevesinde alınan önlemleri kapsıyor. Bu standartlar, Türkiye Cumhuriyeti Sağlık Bakanlığı ve Türkiye Cumhuriyeti Turizm ve Kültür Bakanlığı’nın yayınlamış olduğu tavsiye ile aynı doğrultuda kriterler gözetilerek belirlendi. Şu anda, tüm çalışan ve yeni açılan otellerde bu yeni prosedürler uygulanıyor. Gelecekte, sektördeki tüm oyuncular ALLSAFE denetimlerini geçmeleri halinde uygun kalite etiketini alabilecek.

1 Haziran’dan itibaren kademeli açılış

Accor Yeni Doğu Avrupa COO’su Alexis Delaroff konu hakkında şunları söyledi. “1 Haziran’dan itibaren COVID-19 salgınının zirve yapmasıyla beraber geçici olarak kapatılan otellerin işletmesini kademeli olarak devam ettirmeye başladık. Otellerimiz misafirlerini halihazırda karşılamaya hazır – planlarımıza göre 35 otelimizde 6 Temmuz tarihine kadar yeniden açılacak. Olumsuz epidemiyolojik durum göz önüne alındığında, konuklarımız Accor’u seçtiğinde huzur ve güvenliklerinden emin olmalarını sağlamak için her türlü çabayı göstermekteyiz. Bölgemizdeki otellerde ve dünya çapında ALLSAFE standartlarını uygulayarak sadece yerel düzenleyicilerin tüm gereksinimlerini karşılamakla kalmayıp, birçok yönden daha fazlasını da sağlamaktayız.”dedi.

Türkiye’nin dışında da hazırlıklar sürüyor

Türkiye otellerinin yanı sıra, grubun dünya çapındaki otelleri de yaz turizm sezonu için hazırlanıyor. Accor Otel Grubu, küresel ağının %70’inin ALLSAFE uygunluk sertifikası aldığı takdirde konuklarını karşılamaya başlayacağını öngörüyor. Konuklarına seyahatlerini planlama ve güvenliklerini koruma altına alma konusunda daha fazla esneklik sağlamak için Accor, ALL Sadakat Programı kapsamında iptal politikasını esnetiyor ve üyelere ayrıcalıklarını ve statülerini koruma fırsatı sunuyor. Örneğin, esnek bir ücret karşılığında rezervasyon yaptırarak, konuklar iptal anında tam para iadesi alabilecek ve 2019’da elde edilen programdaki statü 2021 yılına kadar otomatik olarak uzatılabilecek.

70 Milyon Avroluk Fon

Accor Grubu,COVID 19 salgının başlaması ile çalışanlarına ve partnerlerine “ALL Heartist Fund” adı altında 70 milyon Avro değerinde fon kurdu. Accor grubu, bu fon ile çalışanlarına destek vermeyi sürdürüyor. Accor Türkiye Otelleri, pandemi sürecinin başından beri Türkiye’de, hane bireylerinin işten çıkarılması, hastalık sebebi ile çalışamama gibi çeşitli sebepler ile finansal sıkıntı yaşayan 65 çalışanını bu fondan yararlandırdı ve ilerleyen süreçte de ihtiyaçlar göz önünde bulundurarak, fon desteklerinin sürdürüleceğini duyurdu.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.