ACENTALARA YEŞİL PASAPORT MU VERİLECEK ?

Güncel, Sektörel Haberler, slide 5 Eylül, 14:26'de eklendi

 

TÜRSAB, Ekonomi Bakanlığı’nın, incoming seyahat acentası temsilcilerine hususi damgalı pasaport verilmesi hususunda bir çalışma yaptığını bildirdiğini duyurdu.

YEŞİL PASAPORT
Ekonomi Bakanlığı’nın, incoming seyahat acentası temsilcilerine hususi damgalı pasaport verilmesi hususunda bir çalışma yaptığını bildiren TÜRSAB; üyelerine bir duyuru yayınlayarak ihracat/döviz kazandırıcı gelir tutar aralıkları göz önünde bulundurularak sektörde faaliyet gösteren acenta sayısına ve isimlerine ihtiyaç duyduklarını kaydetti.

“TÜRSAB’ın duyurusu şöyle:

Hizmet ihracatçılarına Hususi Damgalı Pasaport Verilmesi Hakkında

Değerli üyelerimiz,

İhracatçılarımıza ve ülkemize döviz kazandırıcı hizmet gelirleri sağlayan Incoming acenta temsilcilerine hususi damgalı pasaport verilmesi hususunda çalışma Ekonomi Bakanlığımızca yürütülmekte olup bu çerçevede aşağıdaki ihracat/döviz kazandırıcı gelir tutar aralıkları göz önünde bulundurularak sektörde faaliyet gösteren acenta sayısına ve isimlerine ihtiyaç duyulmaktadır.

Bu çerçevede belirlenen kriterlere giren A Belgeli Acentelarımızın listesini oluşturarak Bakanlığımıza en geç 8 Eylül 2016 tarihine kadar iletilmek üzere çalışmalar Birliğimizce yürütülmekedir, aşağıda belirtilen kriterlere uyan Acentalarımızın en geç 7 Eylül 2016 Mesai bitimine kadar tarafımızakomiteler@tursab.org.tr e-mail adresine firma ünvanı, imzaya yetkili kişilerin listesi ve yıllık bazda son 3 yılın (*) yurdışı satış tutarlarınızı bildirmeniz hususunda gereğini rica ederiz.

(*) Son üç takvim yılında, yıllık ortalama (yurt dışına kesmiş olduğunuz hizmet faturası tutarı veya yıllık kurumsal beyannamenizdeki yurtdışı satışların toplamıdır)

1 milyon ABD Doları – 10 milyon ABD Doları
10 milyon ABD Doları – 25 milyon ABD Doları
25 milyon ABD Doları – 50 milyon ABD Doları
50 milyon ABD Doları – 100 milyon ABD Doları
100 milyon ABD Doları üzeri”

 

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.