Acenteler Erken Rezervasyon Dönemi İçin Ne Dedi?

Güncel 12 Ocak, 10:03'de eklendi

Acenteler Erken Rezervasyon Dönemi İçin Ne Dedi?

Erken rezervasyon başlatan acenteler 2022 yılı erken rezervasyon hakkında açıklamalar yaptı. Acenteler covid-19u düşünerek farklı erken rezervasyon hazırladılar. Ancak beklenen rezervasyona ulaşamadılar.Satışların son dakika gerçekleşeceğini tatilcilerin hala temkinli olduğunu belirtti.

son dakikacılara

Bu yıl tatilcilerin daha çok “son dakika rezervasyonu” yapabileceğini belirtiliyor. Turizmciler, rezervasyonlarda ocaktan sonra hareketin artacağını ön görüyor..

TATİLSEPETİ GENEL MÜDÜRÜ KORAY KÜÇÜKYILMAZ

TATİLSEPETİ GENEL MÜDÜRÜ KORAY KÜÇÜKYILMAZ

Erken rezervasyon döneminin geçen yıl kasım ayı ortasında başladığını belirten Tatilsepeti Genel Müdürü Koray Küçükyılmaz, şu anda yüzlerce otel erken rezervasyon dönemi için satışa açıldığını ancak taleplerin, pandeminin yarattığı belirsizlik nedeniyle şu anda istenen seviyelerde olmadığını ifade etti. Ancak aşı haberleriyle talepte yavaş ama sürekli artış gördüklerini ifade eden Küçükyılmaz, “ .Yaz sezonu yaklaştıkça, Mart – Nisan aylarından itibaren talebin hızla ivme kazanmasını bekliyoruz” dedi.

burak tonbul

TOURISTICA’NIN YÖNETİM KURULU BAŞKANI BURAK TONBUL

Touristica’nın Yönetim Kurulu Başkanı Burak Tonbul ise “Pandemi öncesi yıllardaki erken rezervasyon döneminde mayıs sonuna kadar satışların yüzde 70’ini gerçekleştiriyorduk. Bu sene erken rezervasyon satışlarının yüzde 25’te kalacağını tahmin ediyoruz. Tatilciler hala temkinli. Aşı çalışmaları ile birlikte satışların da hız kazanacağını düşünüyoruz” dedi. Şu anda ödeme erteleme kampanyası misafirlerinin büyük ilgisini gördüğünü söyleyen Tonbul, bu ilginin önümüzdeki günlerde de devam edeceğini ifade etti.

vardar

Jolly Yönetim Kurulu Başkanı Mete Vardar

JOLLY CEO’SU MERT VARDAR: TALEP HAZİRANA YOĞUNLAŞIYOR

Dünya Gazetesi’nden Selenay Yağcı’nın haberine göre, Jolly Tur CEO’su Mert Vardar da şunları söyledi:  “Genel olarak pandemi nedeniyle Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın temizlik, hijyen ve sağlık açısından yapılan denetimleriyle 30 oda ve üzerindeki tesislere verilen Güvenli Turizm Sertifikası kapsamındaki tedbirlerle birlikte 2020’nin son aylarında kampanyamız başladı. Misafirlerimizin rezervasyon tutarının sadece %25’ini ödeyerek tatillerini planlayabildiği ve konaklama tarihinden 72 saate kadar kalan tutarı tamamladığı, kesintisiz iptal hakkı ve fiyat farkı iade garantili “Yaz Erken Rezervasyon” kampanyamız kapsamında taleplerin artarak devam ettiğini görüyoruz. Rezervasyonların özellikle haziran ayının ikinci yarısından sonraki dönemler için yoğunlukta olduğunu söyleyebiliriz.” dedi.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.