ACENTELER KURBAN BAYRAMINA ODAKLANDI !

Güncel, Sektörel Haberler, slide 23 Temmuz, 10:22'de eklendi

Razaman Bayramı’nda bu yıl tatil satışları geçen yıla göre yüzde 40 oranında artış gösterdi. Zorlu bir turizm sezonu geçiren seyahat acentaları Kurban Bayramı tatiline odaklandı. Turların şimdiden dolduğu belirtiliyor.

Family running along the shoreline

Turizm global yazarı,Sezen Duygu Sarımaden’in haberine göre;  Bayram tatillerinin yaz sezonuna gelmesi tatilcilerin yanı sıra acentaların da yüzünü güldürüyor. 9 güne kadar çıkma fırsatı bulunan bayram turlarına okyanustaki takımadaları dahil eden acentalar bile var.

Ramazan Bayramı’nda bu yıl, geçen yıla göre yaklaşık yüzde 40 oranında daha fazla yurtdışı tur satışı yapıldı. Acentaları heyecanlandıran satışlar sonrası, gözler 24- 27 Eylül’de kutlanacak Kurban Bayramı’na çevrildi. Türk turistlerin her yıl artan yurtdışında yeni yerler görme merakını gidermek isteyen acentalar, talepleri karşılama telaşında.

Panama, Kolombiya, Dominik Turlara Dahil Edildi

Tur programlarına yeni destinasyonlar eklendi. Panama-Kolombiya- Dominik turu merak edilen turlar arasına girdi bile. Bayram tatilinde Atlas Okyanusu’nda Portekiz’e bağlı Madeira Takımadalarına götüren acentalar da bulunuyor.

Kurban Bayramı’na yönelik beklentilerin geçtiğimiz bayrama göre çok daha fazla olduğunu dile getiren Prontotour Pazarlama Müdürü Sarp Özkar, “Ramazan ayı tatil döneminin tam ortasına geliyor. Bu durumda yakın zamanda tatile çıkanlar bayramda ikinci bir tatile çıkmıyor.” diye konuştu. Yapılan araştırmalara göre her iki bayramda tatile çıkanların yalnızda yüzde 15’te kaldığını dile getiren Özkar, “Çoğunluk Kurban Bayramı’nda tatile çıkıyor.” dedi.

Jolly Tur Yurtdışı Turlar Müdürü Tolga Tekin ise, Ramazan ve Kurban Bayramı satışlarındaki yüzde 40’lık büyümeye dikkat çekerek, “Kurban Bayramı talepleri, eylül ayında havaların çok da sıcak olmaması nedeniyle tüm turlara yönelik olacak.” dedi.  4 günlük Bayram tatili için kısa turların satılacağını belirten Tekin, “Tatilini haftasonları ile birleştirerek 9 güne çıkaranların azımsanamayacak kadar çok olduğunu gördük. ABD ve Uzakdoğu’ya yönelik ilk turlarımız doluluk nedeniyle satışa kapatıldı.” diye konuştu.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.