Acentelere Havalimanında Yeni Şartlar

Güncel 12 Nisan, 12:58'de eklendi

TÜRSAB Akdeniz BTK, Acentelerin Antalya Havalimanı Ayrıcalıklı Giriş Kartlarına Yeni Şartlar getirdi.

TÜRSAB Akdeniz BTK, Havalimanı Mülki İdare Amirliği ile işbirliği yaparak Acentalara ayrıcalıklı Havalimanı giriş kartı verilmesi ile ilgili şartları değiştirdi. Bu değişiklikleri ve şartları  yazılı açıklama ile bildirdi.

TÜRSAB Akdeniz BTK Her yıl olduğu gibi bu yıl da Havalimanı giriş kartları konusunda acentelere ayrıcalıklı kartlar verileceğini  yazılı bir açıklama ile duydurdu. TÜRSAB Akdeniz BTK, Havalimanı Mülki İdare Amirliği ile işbirliği yaparak Acentalara ayrıcalıklı Havalimanı giriş kartı verilmesini sağlayacağını bildirdi. Ancak koşullarının değiştiğini  de yazılı olarak açıkladı.

İşte Konunun Detayları…

300- 500 bin kişi Getiren Acentelere 2, üstüne

22.03.2019 tarihli “Antalya Havalimanı Güvenlik Komisyonu” kararından anlaşılacağı üzere; ülkemize 300.000 — 500.000 kişi arasında yolcu getiren seyahat acentelerinin iki personeline ayrıcalıklı giriş kartı verileceğini ifade etti.

500.000 kişi ve üzeri yolcu getiren seyahat acenteleri için şu açıklamayı yaptı:

“500.000 kişi ve üzeri yolcu getiren seyahat acentaları dört personeline 1-7-8 haneleri açık olan Havalimanı giriş kartı düzenlenmesine karar verilmiştir. Bu nedenle 2018 yılı sonunda siz üyelerimizden alınarak Havalimanına bildirilen sayılar geçerliliğini kaybetmiştir. Konuyla ilgili olarak Havalimanına bildirilmek üzere; 01 Ocak 2018 —31 Aralık 2018 tarihleri arasında Antalya Havalimanından geçiş yapan müşteri sayınızı ülke dağılımına göre târafımıza bildirmeniz gerekmektedir.

Kart koşulları

Havalimanı giriş kartı alınacak kişilerin Sivil Havacılık Güvenlik Eğitimi almış olmaları gerekmektedir. Ayrıca mevcut Sivil Havacılık Güvenlik Eğitimi Sertifikalarının geçerlilik süresi üç yıl olup, üç yılı dolan sertifika sahiplerinin tazeleme eğitimlerine katılmaları gerekmektedir.

Sayıların son bildirim tarihi 19 Nisan

TÜRSAB Akdeniz BTK ;“Söz Konusu Sayıların En Geç 19.04.2019 Cuma Günü Mesai Bitimine Kadar Btk’miza Yazili Olarak (Antetli Kağida Yazilmiş İmzali Ve Kaşeli Yazi İle Mal, Yoluyla Bildirilmesi Hususunda Gereğini Rica Ederiz. ” ifadeleri kullanıldı.

TÜRSAB Akdeniz BTK Sayı bildirimleri ile ilgili önemli notları ise şu cümlelerle aktardı:

“Not : I-Tarafımıza bildirilen sayılar havalimanı mülki idare (amirliği tarafından kontrol edilecek olduğundan, tarafımıza doğru bilgilerin verilmesi gerekmektedir. 2-Sivil havacılık güvenlik eğitimi almak isteyen acentalarımız kayıt için 330 30 30 numaralı telefondan emniyet şube müdürlüğü eğitim bölümü ile görüşebilirler.”

türsab- akdeniz- btk

 

 

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.