AIR BERLIN’İN HİSSELERİNİN BİR BÖLÜMÜNÜ EASYJET ALDI

Güncel, Sektörel Haberler, slide 30 Ekim, 16:17'de eklendi
Almanya’nın ikinci büyük havayolu şirketi Air Berlin, iflasının ardından hisselerinin bir bölümü İrlanda merkezli düşük maliyetli havayolu şirketi Easyjet’e satıldı.
 
Kuruluşundan 39 yıl sonra iflas eden Almanya’nın ikinci büyük havayolu şirketi Air Berlin’in bir bölümünü İrlanda merkezli düşük maliyetli havayolu şirketi Easyjet satın aldı. Easyjet’in böylece Almanya’daki konumunu daha da sağlamlaştıracağı ifade ediliyor.
40 milyon avroya Air Berlin’in hisselerinin bir bölümünü alan Easyjet’in, toplam 8 bin civarında çalışanı bulunan Air Berlin’in 1.000 personeline iş olanağı yaratacağı bildirildi. Air Berlin’in yaklaşık 3 bin personelinin, şirketin hissedarlarından Lufthansa grubu bünyesinde istihdam edileceği, kalan personelin durumu ile ilgili çözümü ve finansmanı ise Air Berlin ve Berlin kent senatosunun birlikte bulacağı belirtiliyor.
Ağustos ayında iflasını açıklayan Air Berlin, Federal Hükümet´in sağladığı kredi ile uçuşları devam ettirmiş, ancak, 28 Ekim’den sonra seferlerini yapamaz duruma geldiğini açıklamıştı.
Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.