Alkoçlar Otelleriyle İlgili Karar Verildi

Güncel 6 Aralık, 10:31'de eklendi

Alkoçlar Otelleriyle İlgili Karar Verildi

Konkordato ilan eden Alkoçlar Otelcilik’in alacaklılarla yapılan toplantısında, otel grubuna güvenoyu çıktığı açıklandı.

Alkoçlar Otelleriyle İlgili Karar Verildi

Alkoçlar Otelcilik’in konkordato toplantısında alacaklılardan şirkete güvenoyu çıktığı belirtildi. Alkoçlar Otelcilik Yönetim Kurulu Başkanı Ender Alkoçlar, otelin 18 aydaki performansı ile alacaklıların ve konkordato komiserliğinin onayını alarak yoluna devam etiğini duyurdu.

Konkordato toplantısı, Alkoçlar Otelcilik adına İstanbul 1. Asliye Ticaret Mahkemesi’nde yapıldı ve yoğun katılımın olduğu belirtildi. Komiser heyetinin sunduğu rapor, şirketin 18 aylık faaliyetlerinin olumlu yönde ilerlediğine dikkat çekti.

Ender Alkoçlar, otellerinin Türkiye’nin en eski zincir markası olduğunu söyledi. “Alkoçlar Otelcilik, 2016 turizm krizinde bozulan nakit akış dengesi sonucu borçlu olduğu firmaları mağdur etmemek için yasal hakkı olan konkordato müessesesine başvurmuştur. 18 aylık performansı ile alacaklıların ve konkordato komiserliğinin onayını alarak yasal süreci bitirmiştir. Yaşanılan bu süreçte markamıza duyulan güvenden dolayı teşekkür ederiz” açıklamalarında bulundu.

Gm Dergi’nin Diğer Haberlerini Okumak İçin Tıklayınız. 

 

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.