Alman Bild Muhabiri’nin Antalya Tatili Hakkında Çarpıcı Açıklamaları

Güncel 23 Haziran, 10:53'de eklendi

Alman Bild Muhabiri’nin Antalya Tatili Hakkında Çarpıcı Açıklamaları

Alman Bild Gazetesi muhabiri Michael Quandt, Antalya’ya turist gibi gelerek gözlemlerini kaleme aldı.

bild

Alman Bild Gazetesinin Muhabiri Michael Quandt, turist gibi geldiği Antalya’da, tatilini tüm süreçleriyle anlattı. Havalimanından otele, konaklamaya ve geri dönüşe kadar seyahatinin tüm detaylarını tek tek yazdı.

Hürriyet gazetesinden; Ali Varlı’nın aktardığı haberde; Michael Quandt’in ‘Cankurtaran bile maske takıyor’ başlığıyla yayınlandı. İşte O haberin önemli konu başlıkları

Uçuş boyunca maske takmak zorunluğu olduğunu vurguladı. Kural ihlali yapanlar, 70 ile 700 Euro arasında ceza alıyor. Maske takmamak konusunda zorluk çıkaranlar aktarma yapılacak havaalanında uçaktan indiriliyor.

Antalya Havaalanı’nda tüm gelenlerin ateşi ölçülüyor. Ateşi 37.8’den yüksek çıkanlara hemen havaalanında koronavirüs testi yapılıyor.

Uçaktan alana ve alandan da otele kadar otobüsle yapılan transferlerde her iki koltuktan birinin boş bırakılması zorunlu olduğunun atını çiziyor.

Otele girişte misafirlere el temizliği için dezenfektan sunuluyor ve ateş ölçümü yeniden yapılıyor.  Otel odalarında banyolarda  hizyjen tedbirleri ve tüm önlemler alınmış durumda.

Antalya’daki oteller kapasitelerinin yarısı kadar misafri konaklatıyor.

Şezlonglar arasında sosyal mesafe kuralına göre; 2-3 metre ara bulunuyor. Cankurtaran Caner Budak (28) maskeyle zor olduğunu ifade ediyor. Ama ‘hiç tatilci gelmemesinden iyidir’ diye de ekliyor.

Otellerde Açık Büfe Yok

Otellerde açık büfe uygulaması artık kalkmış. Yiyecek servisi tabağına eldivenli ve maskeli görevliler tarafından sunuluyor.Gazetenin muhabiri Berlin’e dönüşünden 30 saat önce Antalya’da hastanede koronavirüs testi yaptırdığını ve sonucun negatif çıkması üzerine uçtuğuna da haberde yazdı. Muhabir, “Böylece Berlin’de 14 gün karantinada tutulmaktan kurtuldum” şeklinde ifadelere yer verdi.

 

Dönüş yolunda uçakta yolculara bilgilendirmek amacıyla broşürler dağıtıldığını da yazan muhabir, Berlin Tegel Havaalanı’ndaki uygulamayı ise şöyle kaleme aldı: “Havaalanında kontrol yapılmıyor.  Berlin Tegel Havaalanı’nda uygulanan sosyal mesafe kuralı ve hijyenik önlemler de Antalya Havaalanı ile kıyaslandığında  kötü olarak nitelendirdi.”

 

 

Yorumlar

Yazıya 1 yorum yapılmış. Sen de fikrini paylaş!

Alim Burhan 23 Haziran 2020

Alman Bild Muhabiri’nin Antalya Tatili Hakkında Çarpıcı Açıklamalar…
Alman Bild Gazetesi muhabiri Michael Quandt, Antalya’ya turist gibi gelerek gözlemlerini kaleme aldı.