32.3 C
Antalya
Cuma, Temmuz 1, 2022

English EN German DE Russian RU Turkish TR

ALMAN ÇİFT CİNAYETİNİN PERDE ARKASI

Mahmutlar’da kiraladıkları dairede elleri ve ayakları koli bantlarıyla bağlanmış halde öldürülmüş olarak bulunan Alman çift cinayetiyle ilgili 50’ye yakın işyerinin güvenlik kamerası görüntüleri incelendi ve iki gence rastlandı.

ALMAN ÇİFT CİNAYETİNİN PERDE ARKASİ

OLAYIN aydınlatılması için Antalya ve Alanya jandarmasından oluşan özel bir birim kurulurken, zanlıların büyük ölçüde belirlendiği iddia edildi.

İlk bulgular ve iddialara göre korkunç cinayetler şöyle işlendi:

Alman Peter Horvath (65), 11 Ağustos Pazartesi günü sitenin karşısında bulunan plajda iki gençle tanıştı. Denizde bir süre yüzen Alman Peter, daha sonra evine çıktı. İki genç ise, samimiyet kurdukları Alman’ın kaldığı siteye doğru giderek 10. katta bulunan evinin kapısını çaldılar. Hırsızlık yapmak için eve girdikleri tahmin edilen iki zanlı, yaşlı adamın önce ellerini, ayaklarını ve kollarını koli bandı ile bağladı, ardından ise filmlerde bile az görülen bir yöntem uygulayarak, önce yaşlı Alman’ın ağzını gazlı bez ile kapatıp, sonra kafasına torba geçirdiler. Torbayı ise koli bandı ile boynundan itibaren hava sızdırmasın diye sıkıca bantladılar. Elleri ayakları ve kolları bağlı olduğu için hareket edemeyen yaşlı adam, havasızlıktan çırpına çırpına feci şekilde can verdi. Biraz sonra Alman Peter Horvath’ın alışverişten dönen eşi Kerstin Horvath (50), elinde bulunan anahtar ile kapıyı açarak daireye girdi. İki zanlı bu kez kadını etkisiz hale getirdi ve aynı yöntem ile zavallı kadını boğarak öldürdüler. Zanlılar, evde bulunan laptop, tablet ve cep telefonlarını aldılar. Siteye girerken mayolu olan zanlıların, çıkarken Alman’a ait elbiseleri giyerek çıktıkları iddia edildi. Ayrıca jandarmanın plaj büfesi görüntülerinden de zanlıları tespit ettiği ileri sürüldü.

 ‘DEHŞETE DÜŞTÜK VE ÇOK ÜZÜLDÜK’

Alanya Yabancılar Meclisi Başkanı Abdullah Karaoğlu, yaşanan olayı vahşet olarak nitelendirdi ve şöyle konuştu: “Duyduğumuzda dehşete düştük ve çok üzüldük. Emniyet güçlerimizin bu olayı en kısa sürede çözeceğine güvenimiz tam. Böyle bir olay hem bizleri, hem de Alanya’da yerleşik yaşayan yabancı vatandaşları olumsuz etkiledi.” Site bekçisinin eşi olan Ümmü Ay ise, öldürülen Alman çiftin çok iyi insanlar olduğunu belirtti.

 ‘KEŞKE YERLEŞTİRMESEYDİM’

Katledilen Horvath çiftinin yakın arkadaşları olan MHP’li Alanya Belediye Meclis Üyesi Hasan Özdemir “Alanya’yı çok seviyorlardı, burada çok mutlulardı ve daire almayı düşünüyorlardı. Alanya’ya yerleşmelerine yardımcı olmuştum. Ama evlerinde gördüğüm manzara karşısında ‘Keşke yerleştirmeseydim’ dedim.

‘ALMANLAR ÇOK ÜZGÜN’

Türk-Alman Dostluk Derneği Başkanı Fahri Yiğit, Alanya’da yaşayan Almanların cinayet karşısında herhangi bir tepkilerinin olmadığını ancak çok üzüldüklerini belirterek “Bu münferit bir olay. Turizmi etkileyeceğini düşünmüyoruz çünkü benzeri olaylar Almanya’da da yaşanabilmekte. Güvenlik güçlerimizin katili en kısa sürede yakalayacağına inanıyoruz. Ailelerine sabır dileriz” dedi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

GM TURİZM VE YÖNETİM DERGİSİhttps://gmdergi.com/online/
18 yıldır basılı olarak yayın hayatına başarı ile devam eden GM Turizm & Yönetim Dergisi’nin online haber portalına hoş geldiniz! www.gmdergi.com’da turizmin en önemli ve güncel haberlerini günlük olarak sizlerle paylaşmaktayız. Ayrıca basılı yayınımızda yer alan önemli konuları ve çok özel röportajları online portalımız aracılığı ile okuyucularımıza sunmaktayız. Online portalımız üzerinde bulunan e- dergi okuma linki ile basılı dergimize ulaşabilir, dilerseniz akıllı telefonlarınıza app uygulaması olarak gmdergi yazarak indirip dergimizi okuyabilirsiniz. Türkiye’nin ilk ve tek Turizm ve Yönetim Dergisi GM (General Management)’ın geçmişi, online portalımız öncesinde 12 yılla dayanmaktadır. Yayın hayatına 2004 yılında başlayan GM, günümüze kadar varlığını sürdürmektedir. GM Turizm ve Yönetim Dergisi, turizm sektörü başta olmak üzere tüm sektörlerin yöneticilerine, değişen yönetim trendleri hakkında bilgi sağlamak, yenilikleri, değişiklikleri ve ihtiyaç duyulan çözüm önerilerini turizm yöneticileriyle paylaşmak amacıyla, aylık olarak yayınlanmaktadır. GM Turizm ve Yönetim Dergisi, tümüyle turizm endüstrisi ve turizm profesyonellerinin ilgi alanındaki konular ile sektöre ilişkin araştırma ve incelemelerden oluşmakta, sektörel trendlerle ilgili analizlere yer vermektedir. İçeriği ve yayın hedef tur operatörü, yatırımcı, işletmeci, yönetici, danışman, lojistik hizmet verenlere yönelik olarak hazırlanmaktadır. GM, yayın içeriği itibariyle, turizm sektörü ile sektörle ilişkili endüstri ve diğer kesimleri buluşturan bir BİLGİ platformu niteliğindedir. Derginin her sayısında araştırma, inceleme ve dosya konuları ile bölgelerden, Türkiye’den ve dünyadan haberlerin yanı sıra sektörün her kesiminden haberlere ve en son istatistiklere yer verilmektedir. GM, Türkiye turizm bölgelerinin genelindeki tüm üst düzey turizm tesislerinin, şirketlerinin ilgili yöneticilerine, işletmecilerine, yatırımı devam eden otellerin proje sorumlularına, turizmle ilgili kamu kurum ve kuruluşlarına dağıtılmakta olup

GM MOLA

BİZİ TAKİP EDİN

17,572BeğenenlerBeğen
22,160TakipçilerTakip Et
110AbonelerAbone

SON HABERLER