ALMAN TUR OPERATÖRLERİ VİTES BÜYÜTTÜ !

Güncel, Sektörel Haberler, slide 13 Kasım, 11:19'de eklendi

2015 turizm sezonu ile ilgili değerlendirmelerde bulunan tur operatörleri, 2016 yılında vites büyütme kararı aldı. Olimar Reisen operasyon kapasitesini artırdığını duyururken, RUF Reisen 2016 yılı tatil kataloğuna yeni destinasyonlar eklediğini açıkladı.

[wallcoo]_Germany_picture_1HH087_Berlin

Alman tur operatörü Olimar Reisen, 2015 yılını değerlendirirken, hedeflediği gelir seviyesindeki %9’luk ve müşteri sayısındaki %10’luk artışı gerçekleştirdiğini açıkladı. Firma 2013/2014 senesinde 112 bini aşkın rezervasyondan toplam 68 milyon euro elde etmişti. Ana destinasyonları arasında yer alan Portekiz’den elde ettiği gelirde %12 artış kaydeden Oliman Reise, İspanya ve İtalya’dan sırasıyla %7 ve %6’lık artış kaydettiğini belirtti. Konuyla ilgili değerlendirmelerde bulunan Olimar Genel Müdürü, firma olarak , 2016 turizm sezonu için kapasitelerini %10 oranında artırmayı planladıklarını belirtirken, trendin Güneybatı Avrupa ülkelerine doğru kaydığının altını çizdi.

Öte taraftan, Endonezya’nın Lombok Adası’nda faaliyete geçen yanardağ sebebiyle Bali’ye düzenlediği operasyonlara birkaç gün ara verdiğini duyuran Alman tur operatörü, müşterilerine para iadesi ya da rezervasyonlarında değişiklik yapmaları yönünde açıklamada bulundu. Bölgeye tatile gelen yüzlerce turist ise, Denpasar Havalimanı’nın uçuşlara kapatılması sebebiyle mağdur oldu.

Der Touristik Merkez Avrupa CEO’su René Herzog açıklama yaparak, “Bali gibi uzun mesafeli destinasyonlarda gerçekleşen beklenmedik konaklama durumları, balayı tatillerini geçiren müşterilerimizin bütçelerine büyük zarar vermektedir. Fakat kimse bu konuda endişelenmemeli” dedi. Thomas Cook ise müşterilerine, hiçbir ücret ödemeksizin Bali rezervasyonlarını iptal edebilecekleri veya rezervasyon değişikliğine gidebilecekleri yönünde açıklama yaparken, TUI adaya düzenlenen operasyonlarında değişiklik yapmadığını bildirdi.

RUF Reisen, daha fazla uzun mesafeli tatil ve exclusive otel seçeneklerine yer verdiği 2016 yılı tatil kataloğunu yayınladı. Firma yeni kataloğunda 18 yaş ve üzeri genç tatilciler için Sri Lanka , Yeni Zelanda ve bazı Asya ülkelerine uzun mesafe tatil destinasyonları kapsamında yer verdi. Fimanın Avrupa operasyonlarında ise, 11-15 yaş arası tatilciler için Fransa İspanya ve İngiltere gibi ülkelere seyahat düzenleyecek.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.