ALMAN UZMANDAN TURİZMCİLERE: TERÖRÜ FAZLA DİLLENDİRMEYİN

Güncel, Sektörel Haberler, slide 31 Ocak, 10:06'de eklendi
Alman turizm araştırmaları kuruluşu FUR’un danışmanı Martin Lohmann, turizmcilere önerilerde bulundu.
Terör son yıllarda turizm sektörünün en büyük tehdit unsurlarından biri olmayı sürdürüyor.
Turizm sektörü terör nedeniyle en önemli seyahat tercih kriterlerinden biri haline gelen güvenlik konusunu tartışırken, sektörün yol göstericilerinden, seyahat analizleri ile tanınan Almanya merkezli tatil ve seyahat araştırmaları kuruluşu FUR’un bilimsel danışmanlarından psikolog Prof. Dr. Martin Lohmann, sektöre bu sorun ile başa çıkma noktasında önerilerde bulundu.
Almanya’da yayımlanan turizm ve iş seyahatleri dergisi FVW’ye konuşan Lohmann, sektörün terör konusunu fazla gündeme getirmemesinin daha doğru olacağını söyledi.
2016 yılının başlarında turizm sektörünün bu konudaki yakınmalarının tatilci/tüketicileri tereddüt içinde bıraktığını kaydeden Lohmann, Alman tatilcilerin tatil istekliliğinin her şeye rağmen azalmayıp arttığını, kötümserliğin sadece Doğu Akdeniz destinasyonlarına yönelik olduğunu dile getirdi.
Geçtiğimiz aylar içinde FUR tarafından yapılan araştırmalarda, anket yapılan Alman tatilcilerin yüzde 40’ının terör konusunun tatil planlarını etkilediğini söylediğine işaret eden Lohmann, çoğunluğun böyle düşünmediğini söyledi.
Terörün planlarını etkilediğini ifade eden kesimin de en fazla “kaygı duyuyorum” demekle yetindiğini belirten Lohmann, “Yani sadece düşünülüyor, tatil planlarını değiştirme noktasında harekete geçilmiyor” dedi.
Turizm sektör temsilcilerine terör konusunu gündeme getirerek yakınmak yerine yaz, kumsal, spor görselleri ile tatil olgusunu öne çıkarmalarını öneren Martin Lohmann, bu yöntemin yararlı olup olmayacağı sorusunu ise “Bu konuyu fazla gündeme getirmemek en azından daha iyi olacaktır” yanıtını verdi.
Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.