ALMANLAR EYLÜL’DE NEREDE TATİL YAPTI?

Güncel 3 Kasım, 10:20'de eklendi

Eylül ayında Almanların Yunanistan ve Mısır’a yaptığı rezervasyonlar artış gösterirken, İspanya’ya olan taleplerde düşüşler görüldü. Türkiye rezervasyonları ise sabit kalmasına rağmen yüzde 32 ile Eylül ayında toplam talebin en büyük bölümünü oluşturdu.

almanlar eylüldeneredetatilyapti
Almanya merkezli rezervasyon sistemi sağlayıcısı Traveltainment’ın verilerine göre, Almanya’da Mısır için yapılan rezervasyonlarda iyileşmeler yaşanmaya başladı. Ağustos ayında Hurghada’ya giden Alman turist sayısı yüzde 112 büyüme sağlarken, Eylül ayında büyüme yüzde 146’ya ulaştı. Traveltainment’dan alınan verilere göre, Eylül ayında Yunanistan’ın ana destinasyonlarına olan talep de artış gösterdi. Rodos’a giden Alman turist sayısında geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 40 artış yaşanırken, Heraklion’a gidenlerin sayısı ise yüzde 22 arttı.Eylül ayında Türkiye’ye olan talep ise sabit kaldı. Antalya’ya rezervasyon yaptıran Alman turistlerin sayısı yüzde 7 artış gösterdi. Buna rağmen, Türkiye yüzde 32 ile Almanların en çok tercih ettiği tatil destinasyonu olmayı sürdürdü. Eylül ayı rezervasyonlarının yüzde 22’si Palma’ya, yüzde 9’u Hurgada’ya, geri kalanı ise İspanya ve Yunanistan’a yapıldı.

İspanya’ya yapılan rezervasyonlarda ise düşüşler yaşandı. Majorca rezervasyonları yüzde 13, Kanarya Adaları yüzde 10 ve Tenerife yüzde 4 düştü. Bununla birlikte Fuerteventura yüzde 7 ve Arrecife’te ise yüzde 8 atış görüldü. Almanya’da rezervasyonlarda azalma yaşanan bir diğer destinasyon da Tunus oldu. Tunus’ta Eylül ayında yüzde 3 düşüş yaşandı.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.