ALMANLAR YURTDIŞI İÇİN NE KADAR HARCAMA YAPTI ?

Güncel 18 Ağustos, 11:59'de eklendi

2016’da Almanların seyahat harcamaları yüzde 3 artarken, Türkiye’deki harcama yüzde 28 düştü.

7639
Alman turistlerin 2016 ilk yarısında yurtdışına yaptıkları seyahat harcamaları yüzde 3 gelişme gösterdi. Harcamalarda yalnızca İspanya kazandı.

Turizmdatabank’ın Almanya merkez bankası (Bundesbank) verilerinden derlediği bilgilere göre, 2016 yılının ilk yarısında Almanlar yurtdışı seyahatlerinde 29,9 milyar Avro harcama yaptı.

Almanların yurtdışında yaptığı seyahat harcamaları yüzde 3,07 büyüme gösterirken, harcama eğilimleri yalnızca İspanya’da canlandı.

Almanların en çok seyahat ettiği ülkeler olan; İspanya, Türkiye, Fransa ve İtalya içinde yalnızca İspanya’daki harcamaları artarken, rakiplerinde gerileme görüldü.

2016 yılı ilk yarı sonuçlarına göre, Almanlar’ın İspanya’daki seyahat harcamaları yüzde 21 dolayında artarak 3,5 milyar Avro oldu.

Diğer yandan Almanlar’ın Türkiye seyahatlerinde yaptıkları harcama ise yüzde 28 dolayında gerileme göstererek 1,2 milyar Avro’dan 916 milyon Avro’ya indi.

Öte yandan, Almanların İspanya’dan sonra en fazla ziyaret ettikleri İtalya ve Fransa’da yaptıkları harcamalar da yüzde 1 dolayında gerileme gösterdi.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.