Almanya, Genç Ruslara Vizeler Kaldırılsın!

Güncel 22 Temmuz, 10:04'de eklendi

Almanya, Genç Ruslara Vizeler Kaldırılsın!

Almanya, 25 yaşın altındaki Rusya vatandaşlarına vizeler kaldırılsın, dedi. Amaç, kalifiye iş gücü açığını kapatmak.

almanya rusya

Business FM’in haberine göre konu, Rusya-Almanya ilişkilerinin ele alındığı Almanya’da düzenlenen bir forumda gündeme geldi.

Alman siyasetçi Ronald Pofalla konuyu yorumladı. Rusya vatandaşlarının Almanya’ya vize ile gidebilmek için konsolosluklarda parmak izi vermeleri gerektiğini belirtti. Bunun Rusya şartlarına göre ciddi masraflara yol açtığını söyledi. Pofalla, 25 yaşın altındaki Rusya vatandaşlarına vizesiz rejim uygulanması önerisini destekliyorum, dedi.

Kısa süre önce Almanya’da yeni göçmen yasaları kabul edildi. Yasanın amaçlarından biri, ülkeye daha fazla kalifiye iş gücü çekmek.

Yeni düzenleme, yüksek eğitim sahibi yabancıların artık Almanya’ya iş aramak amacıyla altı ay süreliğine gelebilmelerini kapsıyor.

Anketlere göre, Rusya’da genç nüfusun önemli bir kesimi daha iyi şartlar sunulursa yurt dışına çıkmaya hazır.

Almanya Başbakanı Angela Merkel, Almanya’nın mültecilerden daha çok kalifiye yabancıları ülkeye çekmesi gerektiğini söylemişti.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Almanya’dan Yapılan Tatil Rezervasyonlarında Hareketlenme

Almanya’dan Yapılan Tatil Rezervasyonlarında Hareketlenme

Mayıs ayında Akdeniz ve Kuzey Afrika’daki belli başlı destinasyonlar için Almanya’dan yapılan tatil rezervasyonlarında toparlanma görülüyor. Antalya rezervasyonları da hareketlendi.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.