Almanya Türkiye’ye Seyahat Uyarısını “Sıtma İlacı” Yüzünden Kaldırmıyor İddiası

Güncel 27 Haziran, 10:37'de eklendi

Almanya Türkiye’ye Seyahat Uyarısını “Sıtma ilacı” Yüzünden Kaldırmıyor İddiası

Almanya Türkiye’ye Seyahat Uyarısını “Sıtma ilacı” Yüzünden Kaldırmıyor İddiası gündeme oturdu. Ünlü haber Dergisi Spiegel’e göre, Almanya’nın Türkiye’de koronavirüs tedavisinde etkin maddesinde hidroksiklorokin olan sıtma ilacının kullanılması sebebiyle Türkiye’ye yönelik seyahat uyarısını kaldırmadığını iddia etti.

türkiye'ye seyahat

Almanya Türkiye’nin Seyahat Uyarısını Kaldırmaması Ve Sıtma İlacı

Almanya Türkiye’nin seyahat uyarısını kaldırmamak için ısrarcı davranıyor. Spiegel’in Almanya Dışişleri Bakanlığı kaynaklarına dayandırdığı haberde, Türkiye’de koronavirüs tedavisinde etken maddesi hidroksiklorokin olan ilaçların kullanılmasının seyahat uyarısının kaldırılmamasının nedenlerinden biri olduğu iddia ediliyor.

Alman Turistler…

DW Türkçe’nin yayınladığı  habere göre , Almanya Dışişleri Bakanlığının bu zorunlu tedavi nedeniyle seyahat uyarısının gevşetilemeyeceği görüşünde olduğu söylendi. Almanya’nın ise Türkiye’ye seyahat uyarısının kaldırılması için bu tedaviden vazgeçilmesi gerektiği mesajı verdiği belirtiliyor.

Berlin Rahatsız

Haberde, Alman turistlerin Türkiye’de koronavirüs, COVID-19 olmaları durumunda sıtma ilacı ile tedavi edilmeleri ihtimali Berlin’de rahatsızlık veriyor.

GM Dergisinin Diğer Haberleri İçin Tıklayınız!

 

Bakanların Almanya Görüşmesine Teyit, Önemli Görüşme Haftaya

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.