Almanya’dan Türkiye’ye Seyahat Yasağıyla İlgili Flaş Açıklama

Güncel 6 Temmuz, 13:43'de eklendi

Almanya’dan Türkiye’ye Seyahat Yasağıyla İlgili Flaş Açıklama

Alman hükümetinin Turizm Sorumlusu Thomas Bareiß, Türkiye’ye seyahat uyarısının kaldırılmasının kısa sürede mümkün olabileceğini söyledi. Bunun için gereken şartların sağlanması gerektiğini dile getirdi.

 

cengiz topçu

Alman hükümetinin Turizm Sorumlusu Thomas Bareiß, corona virüsü salgını nedeniyle Türkiye’ye getirilen seyahat uyarısının kısa sürede kaldırılması yönünde olumlu açıklamalar yaptı.

RTL televizyonuna konuşan Bareiß, Türkiye’ye seyahat uyarısının kaldırılması şansını iyi gördüğünü söyledi. “Durum iyi olursa, ki geçen hafta iyiydi, oldukça hızlı bir şekilde açılım için hazırlık yapabiliriz” şeklinde konuştu.

“Bu bağlamda, seyahati mümkün kılmak için önümüzdeki günlerde ne yapabileceğimizi düşünme aşamasındayız” dedi.  Bareiß, bunun için gereken şartları da sıraladı.

DW Türkçe’nin aktardığına göre Hristiyan Demokrat Birlik (CDU) partili politikacı, vaka sayısının düşük olmasının yanı sıra turistlerin evlerine yeniden sağlıklı bir şekilde dönebilmesi için Türk sağlık sisteminin salgının üstesinden gelebilmesinin gerekli olduğunu söyledi.

Bareiß, Türk hükümet yetkilileri ile geçen hafta yapılan görüşmelerin olumlu geçtiğini de ifade etti.Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy geçen hafta Berlin’de temaslarda bulunmuştu. Sözcü

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.