Amazon’un Kurucusu Bezos, Antalya’da

Güncel 12 Temmuz, 11:10'de eklendi

Amazon’un Kurucusu Bezos, Antalya’da

Amazon’un kurucusu Jeff Bezos’un ’Flying Fox’ adlı lüks yatı, Antalya’nın Demre ilçesindeki Kekova açıklarına demir attı. Daha sonra ise Kaş’a gitti.

Amazon’un Kurucusu Bezos

Amazon’un kurucusu Ege ve Akdeniz koylarını geziyor. 160,2 milyar dolarlık servetiyle dünyanın en zengin iş insanı olan Jeff Bezos, ’Flying Fox’ adlı lüks yatla ilk olarak Demre ilçesindeki Kekova açıklarında demir attı. Lüks yatın, bir Alman firmasına ait 400 milyon dolar değerinde ve günlük kirasının 400 bin euro olduğu öğrenildi. Yat 136 metre uzunluğunda, 9 bin 100 kilo ağırlığında.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Cumhurbaşkanı Erdoğan Onayladı! Antalya’daki Turistik Bölge Koruma Altında

Cumhurbaşkanı Erdoğan Onayladı! Antalya’daki Turistik Bölge Koruma Altında

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzasıyla, 2016 yılından itibaren Türkiye’de 16 alan, ‘kesin korunacak hassas bölge’ listesine girdi.

Antalya, Kaş’taki Saklıkent’in de hassas bölge ilan edilmesiyle 6 bölge ile listenin başında yer aldı.

1’inci, 2’nci, 3’üncü derece doğal sit alanı olarak ilan edilen bölgelerde Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nca araştırma yaptırıldı. Bunun üzerine bu bölgeler, ‘kesin korunacak hassas alanlar’, ‘nitelikli korunacak alanlar’ ve ‘sürdürülebilir alanlar’ olmak üzere 3 kategoriye bölündü. ‘Nitelikli korunacak alanlar’ ve ‘sürdürülebilir alanlar’ Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nca ilan edildi. ‘Kesin korunacak alanlar’ Bakanlar Kurulu kararının ardından Cumhurbaşkanı imzasıyla resmi gazetede ilan edildi.

Antalya liste başı

Resmi gazetede 2016 yılından beri, 16 bölge, ‘kesin korunacak hassas bölge’ seçildi. Turizmin başkenti olan Antalya, kentteki 6 alanın hassas bölgeye alınmasıyla listede önde yer aldı.

Listeye ilk , 15 Ağustos 2016 tarihinde, Konyaaltı’ndan Kemer’deki Beldibi arasındaki kıyı bandı girdi.

Eylül 2017’de Kumluca ilçesindeki Alakır Çayı listeye girdi.

Sırasıyla Patara ve Yeşilköy, Fırnaz Koyu, Alanya Kalesi ve son olarak bu yıl 27 Haziran’da Saklıkent Kanyonu listede yerini aldı.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.