Amerikalı Holding Eski Thomas Cook Çalışanlarına Umut Oldu

Güncel 9 Ekim, 11:20'de eklendi

Amerikalı Holding Eski Thomas Cook Çalışanlarına Umut Oldu

Thomas Cook’un sarsan iflasının ardından, özellikle Mayorka adasında işsiz kalan yüzlerce turizm çalışanına ABD´li holding umut oldu.

Thomas Cook Sonrası, Turizmdeki Batık Krediler Ne Olacak?

Mallorca Zeitung adlı gazete tarafından konuyla ilgili haber yayınlandı. Özellikle Mayorka’da Thomas Cook iflasından dolayı işsiz kalan yüzlerce turizmci, beklenmedik bir haberle yeniden umutlandı.

Yeniden İş Bulma Şansları Yüksek

Dünya Seyahat ve Turizm Konseyi (World Travel & Tourism Council, WTTC) Başkanı Gloria Guevara, birçok tanınan turizm temsilcisinin de bulunduğu bir akşam yemeğinde, ABD´li büyük bir holdingin İngiltere ve İspanya’da binlerce eski Thomas Cook çalışanını işe almak istediğini belirttiğini söyledi.

ABD´li holdingin ismi henüz belli değil, fakat bu holdingin klasik bir tur operatörü olmadığı halde özellikle İngiltere’de daha şimdiden rezervasyon alanında çalışan büyük sayıda elemanın olduğu öğrenildi.

Gloria Guevara akşam yemeği sırasında verdiği bilgilere göre İspanya’nın turizm müsteşarı Bel Oliver ABD’li holdingin eski Thomas Cook çalışanlarını işe almak isteğinden haberdar olup bu doğrultudaki görüşmeleri sürdürüyor. Guevara, Thomas Cook tarafından işten atılan eski çalışanların yeniden iş bulma şanslarının yüksek olduğunu ifade edildi. Turizm branşının da büyümeye devam edeceğinden emin olduğunu sözlerine ekledi./ tourexpi

Gm Dergi’nin diğer haberleri için tıklayın.

 

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.