Amsterdam Turist İstemiyor! Gelmeyin…

Güncel 8 Kasım, 13:11'de eklendi

Amsterdam Turist İstemiyor! Gelmeyin…

Amsterdam kent sakinleri, sayıları her geçen gün artan turistlerin sayısını azaltmak için harekete geçti.

Hollanda, ülkeyi ziyaret eden turist sayısını azaltmak istiyor. Özellikle başkent Amsterdam’da kent sakinleri, turistlerin yaşam kalitelerini olumsuz etkilediğini savunuyor.

Eurnews’in haberine göre dünyanın en popüler 10 turizm güzergahı arasında gösterilen 17 milyon nüfuslu Hollanda, geçen yıl 18 milyondan fazla turisti misafir etti. Ülkeyi ziyaret eden turist sayısı 2019 yılında 20 milyona ulaştı. 10 yıl içinde ise 29 milyonu bulması bekleniyor.

Turist sayısını kontrol altında tutmayı hedefleyen Hollanda Turizm ve Kongre Ofisi (NBTC) İtalya, İspanya ve Japonya’daki bürolarını kapatma kararı aldı. Bu üç ülkeden daha fazla turist gelmemesi için promosyon kampanyalarına da son verdi.

NBTC, yeni turizm politikası ile turistler konusunda daha seçici olmayı hedefliyor. NBTC’nin Çin’deki ofisi geçtiğimiz yıl hizmete başlamıştı. Çinli ziyaretçilerle ilgili de kısıtlamaya gitmeyecek.

NBTC, Amsterdam’daki gece hayatı ve yasal uyuşturucu madde tüketiminin turistlerin ziyaret gerekçeleri arasında ilk sıralarda olmasını istemiyor. Amsterdam’a alternatif olarak yeni reklam kampanyalarında Maastricht, Groningue ve Arnhem gibi tarihi şehirler ön plana çıkartılacak.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.