25.3 C
Antalya
Cumartesi, Mayıs 21, 2022

English EN German DE Russian RU Turkish TR

Antalya, 3 Ayda Kaç Turist Ağırladı?

Antalya, 3 Ayda Kaç Turist Ağırladı?

Antalya Havalimanı Mülki İdare Amirliği, mart ayı sonu itibariyle turizm istatistiklerini açıkladı.

2019’un ilk üç ayında Antalya’ya gelen turist sayısı, geçen yılın aynı dönemiyle kıyaslandığında yüzde 25’lik artışla 571 bin 207’ye ulaştı. Almanlar ilk sırayı alırken, Ruslar ikinci sırada yer aldı.

Antalya, ocak ve şubat aylarında yüzde 50’nin üzerinde artış yakaladı. Mart ayında ise geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 5 büyüdü ve toplam 279 bin 97 turisti misafir etti.

 

Antalya için 2018-2019 yıllarına baktığımızda;

2018 yılında; 13 milyon 642 bin yabancı turist ve 3 milyonun üzerinde yerli turist ağırlamış ve rekor kırmıştı.

2019 yılında; 15 milyon olan yabancı turist hedefi 16 milyona çıktı. Yerli turistte ise hedef 5 milyon turist.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Ukrayna aktarmalı Türkiye seçeneği

 

Verilere göre 2019 yılında Antalya Havalimanı’na;

Ocak ayında; 139 bin 307 turist geldi.

Şubat ayında; 152 bin 801 turist geldi.

Mart ayında; 279 bin 97 turist geldi. Geçen yıla kıyasla yüzde 5’lik artış var.

 

Milliyetlere göre dağılıma bakıldığında;

Almanya; 77 bin 881 kişiyle ilk sırada yer aldı. 2019 Ocak ve Şubat aylarında yüzde 50 artış yaşandı. Fakat geçen yıla kıyasla yüzde 18’lik düşüş var.

Rusya; 30 bin 631 kişiyle ikinci sırada yer aldı. Yüzde 45 artış gösterdi.

İngiltere; 22 bin 467 kişiyle yüzde 36 artış yaşandı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Antalya'ya gelen turist sayısı 1 milyonu geçti

İran; 16 bin 190’la yüzde 100’lük düşüş yaşandı. Nevruz Bayramı dönemine denk gelen mart ayında, geçen yıla göre yüzde 100 geriledi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  İstanbul'a turist akını bekleniyor

 

 

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

GM TURİZM VE YÖNETİM DERGİSİhttps://gmdergi.com/online/
18 yıldır basılı olarak yayın hayatına başarı ile devam eden GM Turizm & Yönetim Dergisi’nin online haber portalına hoş geldiniz! www.gmdergi.com’da turizmin en önemli ve güncel haberlerini günlük olarak sizlerle paylaşmaktayız. Ayrıca basılı yayınımızda yer alan önemli konuları ve çok özel röportajları online portalımız aracılığı ile okuyucularımıza sunmaktayız. Online portalımız üzerinde bulunan e- dergi okuma linki ile basılı dergimize ulaşabilir, dilerseniz akıllı telefonlarınıza app uygulaması olarak gmdergi yazarak indirip dergimizi okuyabilirsiniz. Türkiye’nin ilk ve tek Turizm ve Yönetim Dergisi GM (General Management)’ın geçmişi, online portalımız öncesinde 12 yılla dayanmaktadır. Yayın hayatına 2004 yılında başlayan GM, günümüze kadar varlığını sürdürmektedir.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  İstanbul’un Suudilerden beklentisi çok yüksek
GM Turizm ve Yönetim Dergisi, turizm sektörü başta olmak üzere tüm sektörlerin yöneticilerine, değişen yönetim trendleri hakkında bilgi sağlamak, yenilikleri, değişiklikleri ve ihtiyaç duyulan çözüm önerilerini turizm yöneticileriyle paylaşmak amacıyla, aylık olarak yayınlanmaktadır. GM Turizm ve Yönetim Dergisi, tümüyle turizm endüstrisi ve turizm profesyonellerinin ilgi alanındaki konular ile sektöre ilişkin araştırma ve incelemelerden oluşmakta, sektörel trendlerle ilgili analizlere yer vermektedir. İçeriği ve yayın hedef tur operatörü, yatırımcı, işletmeci, yönetici, danışman, lojistik hizmet verenlere yönelik olarak hazırlanmaktadır. GM, yayın içeriği itibariyle, turizm sektörü ile sektörle ilişkili endüstri ve diğer kesimleri buluşturan bir BİLGİ platformu niteliğindedir. Derginin her sayısında araştırma, inceleme ve dosya konuları ile bölgelerden, Türkiye’den ve dünyadan haberlerin yanı sıra sektörün her kesiminden haberlere ve en son istatistiklere yer verilmektedir. GM, Türkiye turizm bölgelerinin genelindeki tüm üst düzey turizm tesislerinin, şirketlerinin ilgili yöneticilerine, işletmecilerine, yatırımı devam eden otellerin proje sorumlularına, turizmle ilgili kamu kurum ve kuruluşlarına dağıtılmakta olup

GM MOLA

BİZİ TAKİP EDİN

17,572BeğenenlerBeğen
21,687TakipçilerTakip Et
111AbonelerAbone

SON HABERLER