Antalya Aquarium, Güvenli Turizm Sertifikası’ nı Alan Bölgesinde İlk Ve Tek, Ülkesinde İkinci Firma

Güncel 20 Şubat, 19:15'de eklendi

Antalya Aquarium, Güvenli Turizm Sertifikası’ nı Alan Bölgesinde İlk Ve Tek, Ülkesinde İkinci Firma

Antalya Aquarium, “Tematik Parklar” kategorisinde Güvenli Turizm Sertifikası’ nı alan bölgemizde ilk ve tek; ülke çapında ikinci firma oldu.

 

Antalya Aquarium, Covid-19 vakalarının ülkemizde görülmeye başladığı Mart 2020 döneminden itibaren bütün hijyen kurallarına riayet etmektedir. Ayrıca Antalya Aquarium oteller, hava limanları, kafe ve restoranlar için hazırlananlar da dâhil olmak üzere Sağlık Bakanlığı ve İl Hıfzıssıhha Kurulu tarafından yayınlanan bütün pandemi kararlarını yakından takip ederek işletmesine uyarlamış ve uygulamıştır.

 

Pandemi planı ve prosedürünü süreç içerisinde oluşturmuş ve 7.490 kelime ile 9 Haziran 2020 tarihinde Web sayfalarında paylaşarak misafirlerinin bilgisine sunmuştur.

Kasım 2020 itibariyle Güvenli Turizm programı kriterlerinin, Otel ve Yeme-İçme sahalarından sonra Antalya Aquarium’un da dâhil olduğu Tematik Parklar için de yayınlanması ile birlikte vakit kaybetmeden “Safe Tourism Certificate” başvurusunu yapmış, geçirilen tüm uygulama ve dokümantasyon denetimlerinin ardından 17 Şubat 2020 tarihinde tüm kriterleri yerine getirdiği belgelenerek, bölgemizde ilk ve tek, ülkemizde ikinci firma olarak “Güvenli Turizm Sertifikası” nı almaya hakkı kazanmıştır.

 

Konu hakkında görüşlerini sorduğumuz Antalya Aquarium Genel Müdürü İsmail Arık; “Sertifikasyon sürenince destek aldığımız RoyalCert Belgelendirme ve Gözetim Hizmetleri A.Ş. Temsilcisi Özgür Coşkun’ a, Denetmen Veteriner Hekim NeslihanAkça Akdeniz’ e ve özellikle belgenin hak kazanılmasında emeği geçen Antalya Aquarim ailesi bireylerine ayrı ayrı teşekkür ederiz.” dedi.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.