ANTALYA BAYRAM’DA %100 YAPTI        

Güncel 1 Ağustos, 18:16'de eklendi

AKTOB Başkanı Yusuf Hacısüleyman, Ramazan Bayramı’nda Antalya’daki otellerin % 100 doluluğa ulaştığını söyledi.

 yh

Bayramın iç turizme önemli bir hareketlilik getirdiğini aktaran Yusuf Hacısüleyman, bayramda iç turizmde yaklaşık 200 bin kişinin tatil için Antalya’yı tercih ettiğini dile getirdi. Otellerdeki doluluk nedeniyle yer bulamayan tatilciler olduğunu vurgulayan Yusuf Hacısüleyman, “Antalya her bayramda yüzde 100 doluluğa ulaşıyor ve yer bulunmuyor” dedi.

Antalya’da yüksek sezonda olunması nedeniyle ağustos ayında da doluluk oranlarının yüksek seviyede devam etmesini beklediklerini kaydeden Yusuf Hacısüleyman, 2014 yılını 13 milyon turistle tamamlamayı hedeflediklerini, bu hedefin şu an yüzde 60’ına ulaşıldığını aktardı.

Bayram dönemlerinde tatile çıkacakları erken rezervasyon yaptırmaları konusunda uyaran Yusuf Hacısüleyman, tatil planlarının son güne bırakılmamasını istedi. Ekim ayındaki Kurban Bayramı’nda tatil süresinin 1 haftaya çıkarılmasını beklediklerini söyleyen Hacısüleyman, “Sadece turizm ekonomisi açısından değil, insani duygularla da baktığımız zaman ailelerin birbirine kavuşması ve bayramı birlikte idrak etmeleri için tatilin 1 haftaya çıkarılmasında yarar görüyoruz. Kurban Bayramı’nda tatile çıkacaklar da şimdiden rezervasyon yaptırsın. Çünkü ekim ayı yurtdışı turizmi bakımından özel ve güzel bir ay, yer kalmayabilir” diye konuştu.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.