Antalya Bayramda 1 Milyonu Aşkın Yerli Turisti Ağırladı

Güncel 10 Haziran, 17:50'de eklendi

Antalya Bayramda 1 Milyonu Aşkın Yerli Turisti Ağırladı

İşte sona eren Ramazan Bayramı tatili Antalya verileri bildirildi. Antalya, bayramda 1 milyonu aşkın yerli turisti ağırladığı açıklandı. İl, 1-9 Haziran tarihlerinde 654 bin 90 kişiye ev sahipliği yaptı.

Antalya bayramda rekor sayıda turiste ev sahipliği yaptı. Alanya, Side, Belek ve Olimpos, Adrasan, Kaş tatilcilerin uğrak yeri oldu.

Diğer yandan Tatil bölgeleri binlerce yerli ve yabancı turisti birlikte tatil keyfi yaptı.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Corendon Airlines İzmir Uçuşlarına Başladı

İzmir-Almanya arası direkt uçuşlara başlayan Corendon Airlines, bu hattaki ilk uçuşunu Münih’ten İzmir’e gerçekleştirdi. Adnan Menderes Havalimanı’na inen Corendon uçağı su takıyla ıslatılarak karşılandı.

Corendon Airlines, İzmir-Avrupa arasında gerçekleştirdiği direkt uçuşlara 1 Haziran itibariyle başladı. İzmir Adnan Menderes Havalimanı’ndan Almanya’nın Köln, Düsseldorf, Frankfurt, Hamburg, Hannover, Münih, Münster, Stuttgart ve Maastricht/Aachen şehirlerine direkt uçuşlara başlayan Corendon Airlines, ilk uçuşunu Münih’ten İzmir’e gerçekleştirdi. CAI 3502 uçuş koduyla gerçekleştirilen ilk uçuş için İzmir Adnan Menderes Havalimanı’nda özel bir tören düzenlendi. Meydana inen Corendon uçağı su takıyla ıslatılarak karşılandı. Corendon kabin ekibi ise yolculara çiçek ve çikolata hediye etti.

 

TAV Ege Genel Müdürü Erkan Balcı ise; “Ege bölgesinin dünyaya açılan ana kapısı İzmir Adnan Menderes Havalimanı’nda Corendon Havayolları’nın ilk uçuşunu karşılamaktan büyük mutluluk duyduk. Corendon’un Almanya’nın dokuz şehrinden gerçekleştireceği ve 12 aya yayılacak uçuşlar İzmir’e önemli bir katkı sağlayacak. Tüm paydaşlarımızla birlikte İzmir’in sahip olduğu tarihi ve kültürel zenginlikleri tanıtmak ve daha fazla insanla paylaşmak üzere çalışmalarımızı sürdüreceğiz” dedi.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.