Antalya Büyükşehir’den Temizlik Çalışması

Güncel 13 Temmuz, 09:04'de eklendi

Antalya Büyükşehir’den Temizlik Çalışması

Antalya Büyükşehir Belediyesi misafir sayısı artan Serik’te temizlik çalışması yaptı. Temizlik çalışması yapan ekipler ilçeyi pırıl pırıl yaptı.

temizlik

Yeni Çöp Kovaları Takıldı

Turizm faaliyetleri sebebiyle turist sayısının her geçen gün arttığı Serik’te caddelerin daha temiz olması adına mevcut çöp kovalarının bakım ve temizliği yapıldı. Ekipler ayrıca 13 adet yeni çöp kovasının montajını yaptı.

antalya belediye temizlik

G20 Bayrakları Temizlendi

2015 yılında Antalya’da düzenlenen G20 zirvesine katılan ülkelerin bayraklarının yer aldığı Kadriye Mahallesi Beach Park Kavşağıda temizlendi.

antalya belediye temizlik

Mezarlıkta Temizlik Ve Bakım

Serik Mezarlık ve Temizlik İşleri ekipleri de Dorumlar Mahallesi Mezarlığında temizlik ve bakım yaptı. Mezarlığı otlardan temizleyerek, ağaçları budadılar.

antalya belediye

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Antalya’da Havalimanına Ulaşım Daha Da Kolaylaşıyor!

Antalya’da Havalimanına Ulaşım Daha Da Kolaylaşıyor!

400-600-800 Nolu hatlar havalimanına gidiyor

Antalya Büyükşehir Belediyesi, havalimanına ulaşımı kolaylaştırmak için mevcut 600 ve 800 nolu hatlara ilave olarak 400 nolu hattı ekledi. Hatların güzergahları da yeniden düzenlendi.

Bu üç hattan sadece havalimanına giden yolcular faydalanabilecek, indi bindi yapılamayacak.

Antalya Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Planlama ve Raylı Sistem Dairesi Başkanlığı, vatandaşlara güvenli, konforlu ve kesintisiz toplu taşıma hizmeti sunabilmek amacıyla çalışmalarını sürdürüyor. Yaz sezonuyla birlikte turizmde yoğunluk yaşayan Antalya’nın en hareketli noktası olan havalimanına ulaşım daha kolay ve kesintisiz hale getiriliyor. Bu amaçla havalimanına yeni bir hat daha eklenirken, mevcut hatlar da revize edildi.

Konyaaltı’ndan Havalimanı’na Yeni Hat

7 Temmuz Pazar günü hizmete başlayacak 400 nolu hat, Konyaaltı’ndan Havalimanına erişim sağlayacak. Konyaaltı Sarısu’dan kalkacak hat, sırayla Atatürk Bulvarı, Dumlupınar Bulvarı, Gazi Bulvarı, Çallı Kavşağı, Kepez Belediyesi Kavşağı, Hal Kavşağı, Altınova Caddesi ve Havaalanı güzergâhında hizmet verecek. 400 nolu hat, 60 dakikada bir sefer yapacak.

800 Nolu Hat Revize Edildi

Ulaşım Planlama ve Raylı Sistem Dairesi Başkanlığı, havalimanına sefer yapan 800 ve 600 nolu mevcut hatları da revize etti. Daha önce Konyaaltı bölgesinden de geçen 800 nolu hat, artık 400 nolu hat hizmete gireceği için sadece Lara Bölgesine ve Doğu Garajı’na hizmet verecek. Hattın sefer periyodu da 120 dakikadan 45 dakikaya düşecek. Havalimanından çıkan 800 nolu hat, Kardeşkentler Caddesi, Barınaklar Bulvarı, Terracity AVM, İsmet Gökşen Caddesi, Metin Kasapoğlu Caddesi, Sampi Kavşağı’ndan Cebesoy Caddesi’ne geçiş yaparak Balıkçıoğlu Caddesi’nden Burhanettin Onat Caddesi’ne çıkacak ve tekrar aynı güzergâhtan geri dönecek.

600 Nolu Hatta Değişiklik Yok

Havalimanına ulaşımı sağlayan mevcut hatlardan 600 nolu hat ise Otogar-Erasta AVM- Öğretmenevi-Tıp Fakültesi-Üniversite- Meltem-Devlet Hastanesi-100.Yıl-Markantalya- Mevlana-Meydan-Topçular-TEDAŞ-Antalya Havalimanı güzergah üzerinde hizmet vermeye devam edecek ve 30 dakikada bir sefer gerçekleştirecek.

Havalimanı Yolcusuna Büyük Kolaylık

Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Planlama ve Raylı Sistem Dairesi Başkanlığı, havalimanına ulaşım sağlayan hatların hayata geçirilmesi ve gerekli düzenlenmelerin yapılmasının ardından 14 Temmuz’da ise yeni bir uygulamaya daha geçecek. 14 Temmuz Pazar günü itibariyle havalimanına erişim sağlayan hatlar, duraklardan sadece havalimanına gidecek yolcuları alacak ve aradaki duraklarda yolcu inişi yapılmayacak. Aynı şekilde havalimanından kalkan hatlar diğer duraklardan yolcu almayacak, sadece yolcu indirecek. Böylece havalimanına ulaşım daha hızlı sağlanacak.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.