24.3 C
Antalya
Cumartesi, Haziran 19, 2021

English EN German DE Russian RU Turkish TR

Antalya Turizmi Ne Kadar Kayıp Yaşayacak? İşte Cevabı

Antalya Turizmi Ne Kadar Kayıp Yaşayacak? İşte Cevabı

Antalya’nın yıl sonunda ne kadar kayıp yaşayacağını ATSO Başkanı Davut Çetin açıkladı. En olumlu ve en olumsuz koşullarda kayıp ne olur işte cevabı!


Antalya Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Davut Çetin, Antalya turizminin bu yıl iyi senaryoya göre yüzde 60, kötü senaryoya göre ise yüzde 80 kayıp yaşayacağını açıkladı.

Yıl sonunda yüzde 64 ile 79 Daralma 

Finans Derneği’nin üzenlediği video-konferansa katılan Davut Çetin, mayıs ayında üniversiteden akademiyenlerin simülasyon hazırladığını, buna göre iyimser ve kötümser senaryolar oluşturulduğunu hatırlattı. Çetin, ‘’Dış turizmde üçüncü çeyrekte iyimser senaryoya göre yüzde 60, kötümse senaryoya göre ise yüzde 80 düşüş öngörüldü.

Modele yıllık etki olarak bakıldığında turizmde iyimser rakamlarla yüzde 64, kötümser rakamlarla is yüzde 79 azalma öngörülüyor. İç turizm daha ılımlı olduğu için, turizm talebindeki daralma yüzde iyimser senaryoya göre yüzde 52, kötümser senaryoya göre ise yüzde 67 oluyor. Pandemi Antalya hasılasını iyimser senaryoya göre yüzde 16.5, kötümse senryoya göre ise yüzde 23.6 daraltmaktadır.’’ ifadelerini kullandı.

Gm Turizm ve Yönetim Dergisi’nin Diğer Haberlerine Ulaşmak İçin Tıklayın!

COVID-19 TÜRKİYE GENEL DURUMU

Türkiye
5,224,224
İyileşen Hasta Sayısı
Updated on 18 June 2021 20:10
Türkiye
86,433
Pozitif Hasta Sayısı
Updated on 18 June 2021 20:10
Türkiye
49,071
Vefat Eden Hasta Sayısı
Updated on 18 June 2021 20:10

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

GM TURİZM VE YÖNETİM DERGİSİhttps://gmdergi.com/online/
13 yıldır basılı olarak yayın hayatına başarı ile devam eden ve POYD’un (Profesyonel Otel Yöneticileri Derneği) resmi yayını olan GM Turizm & Yönetim Dergisi’nin online haber portalına hoş geldiniz! www.gmdergi.com’da turizmin en önemli ve güncel haberlerini günlük olarak sizlerle paylaşmaktayız. Ayrıca basılı yayınımızda yer alan önemli konuları ve çok özel röportajları online portalımız aracılığı ile okuyucularımıza sunmaktayız. Online portalımız üzerinde bulunan e- dergi okuma linki ile basılı dergimize ulaşabilir, dilerseniz akıllı telefonlarınıza app uygulaması olarak gmdergi yazarak indirip dergimizi okuyabilirsiniz. Türkiye’nin ilk ve tek Turizm ve Yönetim Dergisi GM (General Management)’ın geçmişi, online portalımız öncesinde 12 yılla dayanmaktadır. Yayın hayatına 2004 yılında başlayan GM, günümüze kadar varlığını sürdürmektedir. GM Turizm ve Yönetim Dergisi, turizm sektörü başta olmak üzere tüm sektörlerin yöneticilerine, değişen yönetim trendleri hakkında bilgi sağlamak, yenilikleri, değişiklikleri ve ihtiyaç duyulan çözüm önerilerini turizm yöneticileriyle paylaşmak amacıyla, aylık olarak yayınlanmaktadır. GM Turizm ve Yönetim Dergisi, tümüyle turizm endüstrisi ve turizm profesyonellerinin ilgi alanındaki konular ile sektöre ilişkin araştırma ve incelemelerden oluşmakta, sektörel trendlerle ilgili analizlere yer vermektedir. İçeriği ve yayın hedef tur operatörü, yatırımcı, işletmeci, yönetici, danışman, lojistik hizmet verenlere yönelik olarak hazırlanmaktadır. GM, yayın içeriği itibariyle, turizm sektörü ile sektörle ilişkili endüstri ve diğer kesimleri buluşturan bir BİLGİ platformu niteliğindedir. Derginin her sayısında araştırma, inceleme ve dosya konuları ile bölgelerden, Türkiye’den ve dünyadan haberlerin yanı sıra sektörün her kesiminden haberlere ve en son istatistiklere yer verilmektedir. GM, Türkiye turizm bölgelerinin genelindeki tüm üst düzey turizm tesislerinin, şirketlerinin ilgili yöneticilerine, işletmecilerine, yatırımı devam eden otellerin proje sorumlularına, turizmle ilgili kamu kurum ve kuruluşlarına dağıtılmakta olup Profesyonel Otel Yöneticileri Derneği (POYD)’nin resmi yayınıdır. Keyifli okumalar…

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

GM MOLA

BİZİ TAKİP EDİN

22,065BeğenenlerBeğen
2,813TakipçilerTakip Et
17,800AbonelerAbone

SON HABERLER